Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

video

Projekt Trójząb w prawie świątecznym teledysku „ Zła kolendra”

Projekt Trójząb wydał właśnie trzeci autorski  singiel pt.  ”Zła kolendra”. Video do piosenki zostało nakręcone w skansenie w Wdzydzach, jego produkcją zajęła się Sopocka Wytwórnia  Filmowa, w reżyserii Przemysława Reichela.Zła kolendra  to powiew świeżego powietrza  wśród przesłodzonych świątecznych produkcji ostatnich lat.  Artyści stawiają na ironię i naprawdę pikantny dowcip. Nie mają litości dla nikogo (zwłaszcza tajemniczego Padre Direttore z Torunia). Teledysk to istne szaleństwo: lama zaprzęgnięta do skody ,na której siedzą trzej królowie , elfy ze św. Mikołajem , wilk jedzący  barszcz łyżką , choinka uciekająca przed toporem , a na deser  dwie ryby torturują człowieka. Podsumowując  świąteczne symbole  i ludzie zamieniają się rolami.

 

Projekt Trójząb: „Chcemy konsekwentnie demaskować prawdę o nas samych, ironizując z niekoniecznie godnych zachowań ludzkich (tak jak  przy „Montelansino”  z  pseudo turystów  , czy w „Pięknym kicie”  z podrywaczy)…   Tym razem  chodzi o zapomnianą  magię  Bożego Narodzenia. Ten utwór to kolęda w krzywym zwierciadle -śmiejemy się z nas samych ,bo to dzieje się w naszych własnych domach jak i w domach połowy rodaków.  Wigilia przed telewizorem z tonami jedzenia  plus kolejne  niechciane skarpety lub kosmetyki, które dostaliśmy pod choinkę. Po takim wieczorze można się już tylko napić i wejść na jakiś serwis aukcyjny, żeby się pozbyć się gwiazdkowych gratów”

 

Przemysław Reichel-reżyser: „Nauczeni do tworzenia upalnego lata w środku zimy, postanowiliśmy zrobić zimę bez typowych elementów dla grudniowego krajobrazu. Przyzwyczajony do pracy z zawodowymi aktorami, byłem bardzo zaskoczony, w jak ekspresowym czasie, ludzie którzy na co dzień  nie związani z branżą muzyczna znaleźli  w sobie tyle chęci tworzenia Tomasz Jurgielewicz, który w sposób fenomenalny skomponował tekst, dający ogromne pole do zabawy wizualnej i eksperymentowania form, Konrad Brodowski  podpisując swoją kreacją tezę, że każdy może śpiewać i Marcin Sternik, wylewając na nas ogromny ładunek sympatii i otwartości na świat stał się inspiracją w wielu scenach, nie tylko w „Złej Kolendrze”, ale również w „Montelansino” i „Pięknym Kicie”. Wiele motywów z trzech teledysków jest żywo przeniesionych z codziennych przygód ekipy."


 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony