Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Konkurs

WYGRAJ PŁYTĘ DON'T PANIC WE'RE FROM POLAND


data rozpoczęcia: 2014-05-26
data zamknięcia: 2014-06-01


Żeby zdobyć płytę Don't Panic! We're From Poland napisz, który zespół pojawiający się na płycie jest dla Ciebie najciekawszym muzycznym objawieniem i dlaczego.

OTO SPIS ZESPOŁÓW I PIOSENEK:

1. Rebeka - Melancholia    
2. Oszibarack Feat. Chmara - The Tide    
3. Bokka - Town Of Strangers    
4. Novika - Who Wouldn't    
5. Mr. Krime - So Close    
6. Kamp! - Melt    
7. Fair Weather Friends - Fly By    
8. The Dumplings - Słodko-Słony Cios    
9. Brodka - Varsovie    
10. Xxanaxx - Hurt Me    
11. Misia Ff - Kartonem    
12. Kari - Hurry Up    
13. Fismoll - Let'S Play Birds    
14. Maja Koman - My Dear Deer    
15. Coldair - Sign    
16. Mikromusic - Takiego Chłopaka

Odpowiedź prześlij na adres konkurs@rbl.tv do 1 czerwca. Tytuł maila - DONT PANIC.

Więcej o płycie:

Don't Panic! We're From Poland to historia, która rozpoczęła się przeszło 5 lat temu. Przywieziony z nieistniejącej już budapeszteńskiej konferencji muzycznej w Region pomysł zorganizowania pierwszego polskiego showcase'u nowej muzyki był odpowiedzią na brak wydarzeń promujących ciekawych polskich wykonawców.

Komu potrzebny był taki showcase? Przed wszystkim ludziom z zagranicy - ciekawym polskiej muzyki, zainteresowanym jej potencjałem, importem lub chociaż pobieżnym poznaniem. Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w Warszawie w grudniu 2008 roku. Powstała na potrzeby showcase'u nazwa i towarzyszący jej królik autorstwa Tomo Żyżyka dość szybko zaczęły znajdować zastosowanie poza granicami kraju, a lokalny początkowo showcase przerodził się w cykl prezentacji polskiej muzyki aktualnej w węzłowych miejscach na całym świecie. Do powstania polskiego biura eksportu muzyki z prawdziwego zdarzenia wciąż jeszcze daleko, jednak właśnie tak zaczęła być postrzegana na świecie marka Don't Panic! We're From Poland.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat rodzimi artyści na stałe zagościli w takich miejscach jak SXSW i CMJ w USA , The Great Escape w UK, Reeperbahn Festival i C/O Pop w Niemczech, Eurosonic Noorderslag w Holandii, czy Primavera Sound w Hiszpanii, a warszawski showcase stał się częścią Europejskich Targów Muzycznych. Instytut Adama Mickiewicza zamknął ten czas wynikiem przeszło 40 wydarzeń w 14 krajach, promujących ponad 80 starannie wyselekcjonowanych wykonawców a anonimowa wcześniej muzyka z Polski w wielu miejscach nabrała błękitno - różowej krzyczącej twarzy.

Płyta pod szyldem Don't Panic We're From Poland ma na celu uchwycić aktualnego ducha polskiej sceny muzycznej, zaprezentować tych, którzy tworzą muzykę tak uniwersalną i wolną od lokalnych naleciałości, że w każdej chwili gotowi są podbić zagraniczne rynki. Znaleźli się wśród nich autorzy najciekawszych polskich płyt ostatnich kilku sezonów (Kamp!, Rebeka, Novika, Bokka, Kixnare) oraz ci, których debiutów wyczekuje się z wypiekami na policzkach (Fair Weather Friends, Xxanaxx, The Dumplings).

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony