Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Patronat

Zespół POPKULTURA


Z pewnością dobrym początkiem scenicznej kariery dla formacji pod nazwą Popkultura był występ na Festiwalu Heineken Open’er w Gdyni w 2010 roku. To był przełom.
20 sierpnia 2011 r. W Krakowie na Coke Live Music Festiwal zespół Popkultura w nowym składzie odniósł prawdziwy sukces. Fani w festiwalowym namiocie oklaskiwali i dobrze się bawili w rytmie rockandrollowych kawałków.
Popkultura to przede wszystkim Maciej Olbrych – niezwykle utalentowany lider, wokalista, klawiszowiec, kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów.
 
Niewątpliwie ważnym wydarzeniem w krótkiej historii zespołu był specjalny koncert w Trójce Polskiego Radia z zaproszonymi gośćmi poświęcony Obywatelowi GC, który odbył się 18 grudnia 2011  w Studio im. A. Osieckiej. Na zaproszenie Popkultury wystąpili Tomek Lipiński, Marek Piekarczyk, córka Grzegorza – Weronika oraz Męski Zespół Wokalny KAIROS, który blisko współpracował z Grzegorzem.
 
O pierwszej płycie Popkultury Maciek mówi:
"To debiutancki album, na który składa się 12 kompozycji. Brzmienie grupy jest charakterystyczne i mocno osadzone w historii i tradycji najlepszego rocka. Moje bardzo osobiste teksty przeplatają się z silnymi riffami i agresywną sekcją rytmiczną."
Popkultura nie jest zwykłym zespołem – Popkultura to nowe, w pełni świadome zjawisko artystyczne. Żaden dźwięk w muzyce naszej piątki nie jest przypadkowy, a każde słowo ukierunkowane jest na wywołanie określonych emocji.
Pozytywny odbiór gdyńskiej publiczności na Heineken Open’er Festival 2010, brawa krakowskich fanów na Coke Live Music Festival 2011, czy też koncert w Trójce to tylko niektóre z najważniejszych naszych osiągnięć. 
 Artykuły na nasz temat ukazały się m.in. w Gazecie Wyborczej, Gazecie Krakowskiej, Glamour, Gali oraz portalach Onet.pl i Interia.pl. Popkultura jest też jednym z bohaterów filmu „Open’er Generation”, zrealizowanego przez Szkołę Filmową w Łodzi.
 
Skład zespołu:
Maciek Olbrych  - wokal, instrumenty klawiszowe,
Evgeni Fomenko – gitara prowadząca
Marcin Zawadziński – gitara  rytmiczna
Kamil Komendecki – bas
Rafał Dutkiewicz – perkusja
 
Lista utworów:
 
Muzyka i słowa: Maciej Olbrych
 
1.       ELEKTRYCZNY ŚWIAT – singiel 1
2.       TAJEMNICA – singiel 2
3.       PO DRUGIEJ STRONIE ŁÓŻKA
4.       WAHADŁOWCEM SAM
5.       PLUG & PLAY
6.       OSTATNI RAZ
7.       BEZSENNOŚĆ
8.       FOTOGRAFIE
9.       ZOSTAW MNIE
10.   HOLLY GOLIGHTLY
11.   SCHIZOFRENIK
12.   DANS MACABRE /bonus i-tunes/
Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony