Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Patronat

Zespół Archieve przyjeżdza do Polski!


artysta: Archieve

„With Us  Until You’re Dead” to najnowszy krążek zespołu Archive! Album  ukazał się 28 sierpnia i jest częściowo  orkiestrową, częściowo elektroniczną, a częściowo progresywną płytą. „Zawsze komponowaliśmy utwory, które dotyczyły tematów społecznych czy politycznych, ale w przypadku tego  album zależało mi na bardziej osobistych piosenkach, po prostu na piosenkach o miłości” - mówi Darius Keeler z Archive – „Wychowywałem się słuchając Otisa Readinga i chciałem, żeby w nowych utworach było trochę soulu, ale żeby jednocześnie też były zakręcone i eksperymentalne”.

 

Przedsmakiem „With Us Until You Die” była cyfrowa EP-ka the „Wiped Out / Violently EP” , która ukazała się 3 lipca!

 

Teledysk do utworu „Violently” można zobaczyć na oficjalnej stronie zespołu!

http://archiveofficial.com/

 

 

 

Jesienią zespół Archive po raz kolejny zawita do Polski! Brytyjski kolektyw pojawi się w Polsce na czterech koncertach!

Grupa wystąpi:

27 listopada w Krakowie (Teatr Łaźnia)

28 listopada w Warszawie (Klub Stodoła)

29 listopada w Gdańsku (Parlament)

1 grudnia w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie)

Muzyka Archive wymyka się sztywnej klasyfikacji, będąc niezwykle świeżym połączeniem gitar i elektroniki, często z użyciem analogowych syntezatorów. Zespół został założony w 1994 w Londynie przez Dariusa Keelera i Danniego Griffithsa, muzyków wcześniej związanych z projektem Genaside.  Następnie do składu dołączyli wokalistka Roya Arab i raper Rosko John, aby w 1996 roku wydać debiutancki album zatytułowany „Londinium”. Archive początkowo funkcjonowało jako grupa trip-hopowa, jednak z czasem muzycy zaczęli nawiązywać do rocka neoprogresywnego, nie porzucając przy tym swoich korzeni.  Na drugiej płycie zespołu „Take My Head” z 1999, będącej mieszanką popu oraz trip-hopu, usłyszeć można wokalistkę Suzanne Wooder. Kolejne trzy albumy „You All Look The Same To Me”, „Noise” oraz „Unplugged” zostały nagrane z udziałem wokalisty Craiga Walkera i przyczyniły się do sporej popularności zespołu w Europie. Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, a w ogóle na liście Marka Niedźwieckiego gościł siedemdziesiąt tygodni. Co więcej, w jednym z trójkowych Topów Wszechczasów znalazł się na siódmym miejscu, przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd i do dnia dzisiejszego nie wypada z notowania.
W październiku 2003 Archive wydali soundtrack do francuskiego filmu „Michel Vaillant”, a 22 maja 2006 miała miejsce premiera albumu „Lights”, na którym po raz pierwszy usłyszeć można nowych wokalistów: Dave’a Penna oraz Pollarda Berriera. Niezwykłym wydarzeniem w historii zespołu był również pierwszy występ przed sześciotysięczną publicznością w paryskiej hali Zenith, którego zapis wydano 4 czerwca 2007 na albumie „Live at the Zenith”. W 2009 roku światło dzienne ujrzał kolejny album studyjny zatytułowany „Controlling Crowds”, a niecałe siedem miesięcy później – jego kolejna część – „Controlling Crowds - Part IV”.

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony