Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Patronat

Spotkanie z autorami "Antologii Polskiego Rapu"


Zapraszamy na kolejne spotkanie dyskusyjne w Hip-Hop Akademii, które tym razem poświęcone "Antologii Polskiego Rapu" – książce, która pojawi się w 2014 roku nakładem Narodowego Centrum Kultury.

O kulisach pracy nad tą publikacją opowiedzą autorzy:

Marcin Flint – dziennikarz, redaktor. O hip-hopie zaczął pisać pod koniec lat 90. w magazynie "Klan", ale ważniejszy był "Ślizg", gdzie miał swój felieton, zwieńczoną dwoma mixtape'ami akcję poszukiwania muzycznych talentów i udział w tworzeniu krótkich, filmowych form dokumentalnych. Współprowadził audycję na antenie "Radiostacji", piastował stanowisko sekretarza redakcji w "Loopie" i "Streetmagu", pełnił rolę sędziego na freestylowych zawodach WBW.

Dominika Węcławek - Dziennikarka kulturalna, z wykształcenia filozof. Zaczynała u schyłku lat 90` pisując recenzje płyt dla portali hiphopowych. W 2002 roku debiutowała na papierze na łamach czasopisma "Ślizg". Współtworzyła redakcję alternatywnego czasopisma rapowego "Loop" promującego niszowe oblicza kultury hiphopowej.

Andrzej Cała - dziennikarz muzyczny od 2002 roku zajmujący się publikacjami prasowymi, internetowymi. Z wykształcenia politolog. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od portalu „Tylkokonkret”. W 2002 roku związał się jako dziennikarz muzyczny z miesięcznikiem „DosDedos”, w którym pracował do końca 2004 roku. Na przełomie 2004 i 2005 roku został współprowadzącym ważnego dla polskiej sceny hiphopowej magazynu „Klan”. Po jego upadku podjął współpracę z magazynem „Ślizg”. W 2005 roku był wraz z Radkiem Miszczakiem współautorem leksykonu hiphopowego „Beaty, Rymy, Życie”, największego tego typu wydawnictwa we wschodniej i środkowej Europie. Trzy lata później Cała i Miszczak, z pomocą Hirka Wrony, przygotowali podobną publikację „Dusza, Rytm, Ciało”, dedykowaną muzyce soul i r&b.

Tomasz „CNE” Kleyff - dziennikarz muzyczny, producent telewizyjny, raper. Pracował jako redaktor naczelny magazynu DosDedos, pisał też do miesięczników Hiro i Fluid. Wspóltworzył i był prezenterem legendarnych programów hiphopowych „Rap Kanciapa” i „Megazin” oraz „Rap Pakamera”. Wraz z Wujkiem Samo Zło wydał 2 płyty „Te-rap-ja” oraz „Jeszcze Raz”. Członek Baku Baku Składu - koncertowej formacji z zespołem Kaliber 44 oraz Gibon Sładu - kolektywu współtworzonego z m.in. Tede, Borixonem i WSZ’em. 

Kamil Jaczyński - Specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Animator sportu i kultury. Dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Hip-Hop Akademii, Akademii Menedżerów Muzycznych i Polskiej Akademii Nauk. Sędzia ogólnopolskich bitew w stylu wolnym WBW. Na co dzień pracuje w wytwórni muzycznej Wielkie Joł, gdzie odpowiedzialny jest za public & media relations, a także koordynację i nadzór działań wydawniczych.

Termin: Wtorek, 17 grudnia 2013, godz. 18:00 do 20:00;

Hip-Hop Akademia - Służewski Dom Kultury
ul. Puławska 255
WSTĘP WOLNY!

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony