Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Patronat

PLAZMATIKON - koncert w warszawskiej Herezji!


“Nothing but pain” to trzeci singiel z najnowszej płyty zespołu Plazmatikon p.t. “Muzak”. Specjalna, reżyserska wersja klipu do utworu zostanie zaprezentowana 1 lutego na koncercie zorganizowanym z okazji premiery teledysku w klubie Herezja.

Klip do utworu został nakręcony przez Tomka Eberta z grupy Analog Visuals, znanego ze współpracy m.in. z Mazzolem i grupą Oszibarack. Autor obrazu wykorzystał przy jego realizacji analogowe techniki video z lat 80. Efekt jest  powalający - oceniają muzycy Plazmatikonu - obraz jest jakby żywcem wyjęty z pirackiej stacji telewizyjnej z lat 80.

Na koncercie zespół wykona w całości album “Muzak”, na który składa się to 12 nieodparcie przebojowych songów wypowiadających wojnę mass papce i manii posiadania. Na żywo będzie można usłyszeć takie utwory jak “Workaholic Prostitute”, “Waiting for the Weekend” i oczywiście „Nothing but Pain”.

Plazmatikon czerpie ze wszystkich nurtów ważnych dla współczesnej muzyki alternatywnej: od elektro, przez słodycz synthpopu po jazgot punka. Najnowsza płyta MUZAK to nowa odsłona zespołu. Do składu dołączyli wokalista Bartek Schmidt i perkusista Piotr Bilnik, gościnnie zaśpiewała także Novika. Formacja, znana dotąd jako projekt instrumentalny, której znaki rozpoznawalne to syntezatory, bit maszyny lat 80 oraz przetworzona gitara, stała się zespołem przede wszystkim z porywającymi melodiami i bezkompromisowymi tekstami.


Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony