Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Patronat

OCN - Waterfall


artysta: OCN
gatunek: rock
wydawca: Warner Music Group
rok wydania: 2013

OCN – "Waterfall" to szósta w dyskografii, a pierwsza dla wytwórni Warner i jednocześnie pierwsza w całości anglojęzyczna, płyta laureatów Fryderyka, znakomitego tria OCN (dawniej Ocean).

 

Po pamiętnym dla zespołu występie na renomowanym Sziget Festival w sierpniu 2012 roku, Maciek Wasio (śpiew, gitara), Piotr "Quentin" Wojtanowski (gitara basowa) i Bolek Wilczek (perkusja) udali się do studia, w którym zarejestrowali pierwszy kawałek na nową płytę, tytułowy numer "Waterfall". Piosenka zadebiutowała na 4. miejscu największej rockowej listy w Polsce, szybko docierając na szczyt zestawienia. "Waterfall" okazał się jednym z największych hitów w muzycznym podsumowaniu 2012 roku.

 

Następnie, w gdańskim Custom Studio, OCN nagrał dalsze piosenki, które wypełniły album "Waterfall". Za produkcję i miksy odpowiada laureat Grammy, Vance Powell, który wcześniej pracował z takimi artystami jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, czy The Dead Weather. Vance w styczniu 2013 przyleciał do Polski, by osobiście nadzorować proces powstawania albumu. Mastering płyty jest dziełem innej znakomitości, także laureata Grammy, Richarda Dodda (m.in. Tom Petty, Green Day, Dave Stewart). W proces rejestracji zaangażowani byli także czołowi polscy producenci i realizatorzy, Marcin Bors (m.in. Hey) i Piotr Łukaszewski (m.in. Vader, Patrycja Markowska).

 

Drugą po "Waterfall" piosenką promującą album jest "The First Cut".

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony