Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Patronat

Człowiek Orkiestra


artysta: Kfiat
gatunek: hip hop
wydawca: Aloha Entertainment
rok wydania: 2013

Kfiat - swoją przygodę z hip hopem rozpoczął już jako 13-latek tańcząc breaka w jednym z koszalińskich domów kultury. Jego niezwykły talent, w połączeniu z pasją, kreatywnością sprawiły, że szybko wypracował swój własny, niepowtarzalny styl, będący mieszanką widowiskowych figur, charakterystycznych salt, stójek, podanych w szybkiej i energicznej formie.

Drugim żywiołem Kfiata jest rymowanie. Ma mega talent do spontanicznej freestylowej nawijki, łatwość i wyczucie w operowaniu słowem.

Macierzystym projektem Kfiata jest zespół Siła Dźwięq. Wszechstronne zdolności MC Kfiata i DJ Spike'a, fascynacja wielowymiarową kulturą hip hop przesądziły o różnorodności podejmowanych przez nich działań. Przez osiem lat swego istnienia zespół skupił się przede wszystkim na graniu koncertów. Zagrał ich dziesiątki, ubarwiając dźwiękiem i słowem, a nierzadko i tańcem, zarówno wielkie ogólnopolskie imprezy.

Kfiat w 2005 r., dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją Centrum Twórczości Narodowej, miał okazję zatańczyć (wraz z Bożkiem i .Wezyrem) przed samym Ojcem Świętym Janem Pawłem II podczas prywatnej audiencji. Po raz pierwszy w historii hip hop rozbrzmiał w Sali Klementyńskiej w Watykanie.

Najnowszy album Kfiata nosi tytuł "Człowiek Orkiestra" i jest to pierwsze solowe wydawnictwo reprezentanta Siły Dźwięq. Ze względu na życiowe perypetie autora praca nad krążkiem trwała dość długo i obfitowała w liczne zwroty akcji. Efekt końcowy to 13 klimatycznych utworów osadzonych w stylistyce klasycznego, samplowanego hip-hopu. Pierwszorzędne produkcje Świętego, DJ Spike'a, Erio, Kubsona, Kuzza i Siódmego korespondują z jedyną w swoim rodzaju nawijką Kfiata, pełną uniwersalnych spostrzeżeń oraz odniesień do oldschoolowego etosu kultury hip-hop. Przekłada się to na doskonałą muzykę, która urzeka ponadczasowym sznytem i ładunkiem pozytywnej energii.

Przedsmakiem płyty "Człowiek Orkiestra" jest singiel "1000 pomysłów", do którego powstał nieszablonowy teledysk w reżyserii Witka Michalaka z Alkopoligamia.com. Kolejnym singlem promującym wydawnictwo jest klip "Jak kiedyś", zrealizowany na Dolnym Śląsku przez grupę filmową Parcie Na Szkło.

Płyta Kfiata "Człowiek Orkiestra" ukaże się 23.12.2013 nakładem wydawnictwa Aloha Entertainment.

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony