Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Patronat

CUDAWIANKI: alternatywne działania muzycznCudawianki są co raz bardziej muzyczne. W tym roku po raz pierwszy pojawiają się dwa nowe wydarzenia w ramach cudawiankowego programu –– SCENA INFOBOX – alternatywna scena muzyczna dzięki współpracy z Gdynia InfoBox. Na infoboxowym tarasie wystąpią młode zespoły, które zakwalifikowały się do konkursu ogłoszonego przez Miasto Gdynia / Cudawianki / Gdynia InfoBox – State Urge, Pedal Distorsionador, Fabletales, JUHA.

LINE UP:?
15.00 State Urge?
16.00 Pedal Distorsionador?
17.00 Fabletales?
18.00 JUHA

Więcej o Gdynia InfoBox: gdyniainfobox.pl

Również dzięki wspólnej inicjatywie konkursowej na scenie głównej na Plaży Śródmieście wystąpi dodatkowy wykonawca – zespół BixBit, który dołączy do naszych gwiazd – Rebeki, O.S.T.R. oraz gwiazdy głównej – Gentleman & The Evolution. Zapraszamy!

Informacja o zespołach:

 

BIXBIT
Zespół BixBit powstał w drugiej połowie 2009 roku z inicjatywy gitarzysty Michała Buhrke i basistki Anety Eron. Wkrótce do zespołu dołączył perkusista Mariusz Dorsz i wokalistka Karolina Kuraś. Od początku założeniem członków BixBit było jednak rozbudowanie warstwy dźwiękowej o jeszcze jeden instrument. W roku 2011 do zespołu dołączyła grająca na klawiszach i śpiewająca Ania Myszkiewicz. W tym składzie BixBit rozpoczął intensywne koncertowanie w klubach na terenie Trójmiasta i okolic, spotykając się z entuzjastycznym odbiorem ze strony słuchaczy.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu zaliczyć można między innymi: wyróżnienie na lokalnych eliminacjach do festiwalu FAMA (2013), wyróżnienie w konkursie Hortex Rytmy Młodych, które umożliwiło zespołowi zagranie na wielkiej festiwalowej scenie w Jarocinie (2013), koncert na festiwalu FAMA w Świnoujściu (2013), koncert podczas Rocket Festival w Gdyni (2014) oraz udział w konferencji muzycznej Spring Break Festival w Poznaniu (2014). Obecnie BixBit pracuje nas swoją debiutancką płytą oraz przygotowuje się do ponownego występu podczas festiwalu w Jarocinie.

BixBit to rockowa zadziorność, funkowa energia, postrockowy flow i popowa lekkość w proporcjach zmiennych w zależności od utworu. Cechą charakterystyczną BixBit, nazywanego też jednym z najładniejszych polskich zespołów, jest energia emanująca ze sceny podczas występów na żywo, która nie pozwala nikomu pozostać obojętnym. 

STATE URGE

Zespół z Gdyni, złożony z czterech muzyków, których połączyła wspólna pasja do tworzenia niebanalnej muzyki, którą aktualnie trudno jest zaszufladkować. Grają white rock – autorski gatunek. Z jednej strony głęboko zakorzeniony w klasycznym rockowym brzmieniu, a z drugiej strony niepretensjonalny i świeży, a ponad wszystko emocjonalnie szczery.

W 2011 roku własnymi siłami wydali demo – Underground Heart EP. Entuzjastycznie przyjęte wydawnictwo pozwoliło im zagrać w Dolinie Charlotty i zaistnieć po raz pierwszy w eterze Programu Trzeciego Polskiego Radia za sprawą redaktora Piotra Kaczkowskiego. Co ciekawe, płyta ta składała się praktycznie wyłącznie z improwizacji instrumentalnych, które później zostały wzbogacone o wokal i dodatkowe efekty.

W 2012 roku zespół wydał EPkę „What Comes Next?”. Odnosili sukcesy w rozmaitych konkursach i festiwalach (dwurkotnie zdobyte I miejsce na trójmiejskiej FAMIE (2012 i 2014r), laureaci licznych regionalnych przeglądów), zagrali kilkadziesiąt koncertów w Trójmieście i poza nim), a także współpracowali z popularnymi rozgłośniami radiowymi. Zespół także miał okazję dzielić scenę z wieloma cenionymi artystami takimi, jak: Cochise, Dianoya, Tides from Nebula, Votum i inni.

Przełom roku 2012/2013 okazał się być odpowiedzią. Udało się nawiązać współpracę z wydawnictwem Lynx Music i rozpocząć prace nad debiutanckim albumem. Pragnienie stworzenia czegoś nowego, nowej jakości na rynku muzycznym zaowocowało koncepcją „White Rock Experience”.

 

W 2014r zespół wydał najnowszy singiel Before The Dawn, który stanowi zapowiedź drugiego albumu, nad którym zespół aktualnie pracuje.

 

State Urge to:

Marcin Bocheński (perkusja), Marcin Cieślik (gitary, wokal), Krystian Papiernik (gitara basowa), Michał Tarkowski (instrumenty klawiszowe)


PEDAL DISTORSIONADOR

Zaczęli komponować w 2012, wtedy też mniej więcej wyklarował się pomysł na zespół. Jest XXI wiek i w dzisiejszych czasach zespoły same się promują, fotografują, projektują sobie loga i strony, a także same nagrywają. Oni jednak postanowili pójść o krok dalej i dosłownie stworzyć swoje brzmienie od podstaw budując każdy kluczowy element taki jak: efekty, wzmacniacze, syntezatory. Od nazwy przez kostiumy do sprzętu. Ich wpływy to przede wszystkim The Stooges i David Bowie. Pierwsza płyta wypuszczona jesienią 2012 została nagrana w ich prywatnym, ciągle udoskonalanym piwnicznym studiu. Skład przedstawia się następująco: Voyta Su śpiewa, Bauer gra na gitarze, dwie ostre żylety, czyli Muzzy Stardust i Kleopatra grają na klawiszach i na basie oraz Cyggy na perkusji. Ten gang grał już między innymi na: Kortofest, UruchomUcho,  Metropolia jest Okey i ORLEN Warsaw Marathon 2014. W marcu gościli w radiowej Trójce w Offensywie Piotra Stelmacha. Obecnie ekipa pracuje nad nowym materiałem. Singiel "Detroit" promujący nowe wydawnictwo, tak jak reszta utworów są dostępne do pobrania za darmo ze strony zespołu: www.pedaldistorsionador.comFABLETALES

Zespół działa od 2005 roku. W swojej twórczości stawiają na piosenki, wzorując się na zespołach takich jak Coldplay, Kings of Leon, Grizzly Bear czy Beach House.Nie boją się jednak dłuższych form, które często prezentują na koncertach. W 2011 r. wydali demo zawierające 8 utworów, których posłuchać można na YouTube. Rok później awansowali do finału T-Mobile-music.pl "Zrób głośniej" 2012, gdzie wpadli w ucho Pawłowi Krawczykowi z zespołu Hey, a także zaliczyli występ w ramach Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane” 2012 i zagrali wspólny koncert z zespołem L. Stadt. W tym roku zajęli 3 miejsce w Stage4YOU, natomiast w maju Fundacja na Rzecz Autentyczności w Muzyce wytypowała Fabletales do koncertu Live in Studio, zarejestrowanego w Quality Studio w Warszawie. Po 2 latach pracy debiutancka płyta jest już prawie gotowa.

JUHA
Zespół powstał w 2012 r. z inicjatywy czwórki kolegów znających się od czasów liceum, do których dołączyła wokalistka - Anita Łazuta. Wewnętrznym liderem jest Karol Żwirełło, który wraz z Wojtkiem Jodlem (bas) odpowiada za pisanie tekstów. W tworzeniu muzyki czynnie uczestniczą wszyscy członkowie zespołu. Styl muzyczny określić można jako "rock poszukujący".
Skład: Anita Łazuta - wokal? / Wojtek Jodel - bas? / Bartek Ryszkowski - gitara? / Piotr Wróblewski – perkusja / ?Karol Żwirełło – klawisze
www.facebook.com/JUHA.band


Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony