Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

Tymański w Soku z Buraków!

POLSKA MUZYKA JEST W PADOLE: TYMON TYMAŃSKI GOŚCIEM PIOTRA METZA
 
 
PREMIERA: SOBOTA, 13:00
POWTÓRKA:
NIEDZIELA, 16:00

 
 
Multiinstrumentalista, awangardzista i zdecydowany przeciwnik mainstreamowej papki. Gościem najbliższego odcinka „Soku z buraków” na antenie RBL.TV będzie Tymon Tymański, twórca takich kapel jak Kury czy Tymon & The Transistors. Piotrowi Metzowi zdradzi m.in.: co polska muzyka ma wspólnego z polską piłką nożną i dlaczego jazz stał się „ąę”. Na koniec zaśpiewa swój ulubiony kawałek Beatlesów.
 
 
Najbliższy odcinek „Soku z buraków” rozpocznie się męską rozmową o sporcie, która płynnie przerodzi się w rozważania na temat rodzimej sceny muzycznej. - Mam dużo wątów wobec polskiej muzyki. Polska muzyka jest w padole, podobnie jak piłka nożna – mówi Tymański. -Trzech czwartych polskiej muzyki nienawidzę czystą nienawiścią – dodaje.
 
Twórca muzyki yassowej wyjaśnił także, co jazz ma wspólnego z rock’n’rollem. – Jazz i rock to dwaj bracia mulaci. Zarówno w jazzie, jak i rocku intuicja przedkłada się nad wiedzę – stwierdza Tymański. - Rock'n'rollowcom wydaje się, że jazz jest trudny. To są wszystko pierdoły. To polega na wskoczeniu na główkę do basenu. Albo, to potrafisz, masz to w ciele, albo nie. Niestety jazz stał się ostatnio bardzo „ęą” i wypełnił lukę po muzyce klasycznej. Jazz stal się bardzo salonowy i odizolowany – dodaje z nieukrywanym żalem.
 
Gość Piotra Metza równie krytycznie ocenia także muzykę rockową. - Rock się już wypalił, to gatunek, który skończył się brzmieniowo. Tacy chłopcy, jak Arctic Monkeys wyglądają świetnie, mają dobre głosy, maja nawet osobowość, ale ta muzyka nie jest już taka sama – deklaruje Tymon Tymański.
 
W „Soku z buraków” nie zabraknie także wątku poświęconemu jednemu z ulubionych zespołów Tymona, czyli The Beatles. Tymon Tymański z wrodzoną gracja przeczyta jeden z listów Johna Lennona oraz zaśpiewał swoją ulubioną piosenkę czwórki z Liverpoolu, „Girl”.
 
 
Cały wywiad z Tymonem Tymańskim będzie można zobaczyć w programie „Sok z buraków” już w najbliższą sobotę 1-go grudnia, o godz. 13:00.
 
 
Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony