Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

Park Nomadów na CUDA WIANKI 2015!

 NOMADPARK: Park Nomadów

 

20-21 czerwca 2015 | Gdynia | Park Rady Europy

20.06 | godz.12.00-24.00 - Budujemy, tworzymy, kreujemy, migrujemy, poznajemy się!

21.06 | godz.12.00-20.00 - Odpoczywamy, lenimy się, smakujemy, marzymy, dzielimy się!

 

 

 

Wstęp wolny!

 

 

 

Cudawianki z przyjemnością przedstawiają nowy projekt – połączenie inspiracji / sztuki / technologii / wspólnej kreacji, na przecięciu wielu szlaków – NOMADPARK: Park Nomadów – otwartą przestrzeń spotkania współczesnych nomadów, miłośników migrowania, mniejszych i większych podróżników w Parku Rady Europy w Gdyni. Zainspirowani książką „The New Nomads”, zapraszamy zwolenników szybkiego transferu danych, żyjących razem w globalnej i lokalnej sieci informacji, pasjonatów „nowego”, otwartych, ciekawych świata ludzi. Chcemy razem doświadczać i dzielić się swoimi pasjami. Nie ogranicza nas już miejsce, nie istnieją różnice geograficzne. Żyjemy tu i teraz i za chwilę gdzieś indziej i indziej. Zbieramy doświadczenia, szukamy inspiracji, nowych przestrzeni, smaków, wrażeń, a naszym dziennikiem podróży jest  Facebook / Twitter / Instagram.

Stwórzmy razem w Gdyni – NomadPark – naszą przestrzeń spotkania. Powstanie specjalnie zaprojektowana współczesna wioska nomadów, zaaranżowana wokół Strefy Mobili – intrygujących przykładów kamperów, pojazdów i przyczep podróżniczych, które po raz pierwszy pojawią się w centrum Gdyni. Zbudujemy wyjątkową infrastrukturę mebli miejskich, tworzoną zgodnie z duchem „reduce-reuse-recycle", zaprezentujemy inspirujące przykłady siedzisk, zadaszeń, stanowisk warsztatowych, wspólnych miejsc posiłku i wielu innych, użytecznych elementów, które budują codzienność współczesnych nomadów i sprzyjają zawieraniu nowych znajomości.
NomadPark będzie skupiał w sobie wszystkie strefy wspólnego funkcjonowania: odpoczynek, muzykę, kulinaria, edukację i ekologię. Wspólnie zadbamy o podstawowe elementy Parku: poznamy i ochronimy zieleń,  zadbamy o czystość i porządek naszej przestrzeni.

W atmosferze letniej wioski warsztatowej, gdzie na trawie rozścielą się miękkie dywany kolorowanek, na drzewach zawisną multi-kolorowe serpentyny materiałowych wstążek, leżanki zaproszą do leniuchowania, a schronienie przed promieniami słonecznymi znajdziemy pod płótnami rozpiętymi pomiędzy koronami drzew, powitamy w Gdyni nasze Lato. Wyjątkowa przestrzeń, budowana przez każdego uczestnika z osobna, zachęci nas do celebrowania słonecznych chwil z przyjaciółmi i rodziną.

 

Zapraszamy Was do współtworzenia NomadParku! Zabierzcie ze sobą ulubione poduchy, koce, kosze piknikowe, gadżety, własne meble i nastrojowe lampy, z których zbudujemy instalację Park Lamp. Zabierzcie rodziny, przyjaciół, dzieci, ukochane czworonogi! Rozgośćcie się z nami w NomadParku!
Zalogujcie się w centrum Gdyni!

 

Czekają na Was m.in.:

Strefa Mobili - zapraszamy nomadów! / Akcja Budujemy Nomad Tipi! / Strefa Insta Nomads: Instagram + Selfie / Plenerowa Czytelnia + Book Club + Strefa Kreatora z Miastem Słowa / Park Lamp / Strefa DIY: warsztaty z budowania instalacji plenerowych + konstruowanie / odnawianie mebli miejskich i domowych / Wielka Kolorowanka / Projekt Hotelville – mobilny hotel / Szycie poduch / / Rozsadźmy Park!: miejskie ogrodnictwo / Edu Nomad - zdobywamy wiedzę z NGO i aktywnymi wystawcami / Projekt Siedlisko - strefa legowisk + wspólne leżakowanie / Strefa relaxu + masażu dla czworonogów / Akcje dźwiękowo-muzyczne i wiele innych nieprzewidzianych sytuacji + zbiegów okoliczności + spontanicznych momentów twórczych, a co najważniejsze poznajemy się, rozmawiamy, budujemy i kreujemy, a później odpoczywamy, dzielimy się z innymi w sieci.

 

Przypominamy o akcjach Cudawiankowych, które uzupełnią program NomadParku - zapraszamy na Cudapiknik, czeka na Was Akcja Wianki i eko/etno-wyplatanie ozdób, będą z nami najlepsze food trucki, zagrają dj-e i trójmiejscy producenci muzyczni podczas Coastline Meeting, stanie Strefa Dobrego Dizajnu, miłośnicy ruchu skorzystają z cudawiankowej Strefy Rekreacji.

Ogłoszenie szczegółowego programu - 10 czerwca!

 

Zapraszamy do zgłaszania mobili:

Pobierz formularz i regulamin + wyślij zgłoszenie na welcome@nomadpark.pl i zaparkuj w centrum Gdyni! Termin zgłoszeń : 15 czerwca 2015.  Obowiązuje selekcja zgłoszeń.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem strefy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budujemy wspólnie przestrzeń i jej elementy:

+Park Lamp
Przynieś lampkę / lampę – starą / nową / ładną / brzydką / ważne, że swoją i wepnij ją w nasz system - razem z Galerią 16 Deko wspólnie oświetlimy wybraną część parku, tworząc unikalną instalację!
++Nomad Tipi

Zbudujemy razem wspólny namiot – przestrzeń wypoczynku i relaksu, nasz miejski schron.

+++ Kreujemy meble miejskie
Przynieś własne materiały, nieużywane meble, skrawki, sklejkę, wszystko co wpadnie Ci w ręce - odkryj w sobie pasję konstruktora i kreatora. Wspólnie stworzymy nasza parkową infrastrukturę i zainspirujemy Cię do zmiany własnego otoczenia pod okiem dizajnerów + naszych budowniczych.

++++Ożywiamy meble domowe
Weź ze sobą stare graty, pomożemy Ci ożywić, przekształcić i odnowić stołki, krzesła, lampy...czekają na 
Was stanowiska warsztatowe do pracy grupowej i samodzielnej.

+++++ Rozsadźmy Park
Poznajemy parkowe rośliny, sadzimy, upiększamy i chronimy, budujemy zielone płuca miasta.

++++++ Budujemy miejskie instalacje
Razem z artystami z PoCoTo uczestniczymy w procesie powstawania miejskich instalacji dla projektu Gdynia Playground, które przekształcą zwykły park w miejsce szczególnego spotkania z światem sztuki użytkowej.
+++++++ Wypełniamy Wielką Kolorowankę
Tworzymy multikolorowy "dywan" z cudawiankowym ornamentem, kolorujemy, aranżujemy i dekorujemy park!

++++++++Budujemy wspólne gniazda
W ramach projektu Siedlisko osiedlamy się w parku w wielkich gniazdach. Zbudujemy letnie legowiska.

Info:
www.nomadpark.pl
www.cudawianki.eu

Kontakt: welcome@nomadpark.pl

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony