Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

OST od Nicka Cave'a

portal "Mówią Na Mieście" informuje:
http://mowianamiescie.pl
 
 
Sony Music prezentuje oryginalną ścieżkę dźwiękową z filmu „Gangster” (oryg. „Lawless”), opowiadającym prawdziwą historię braci Bondurant. Film powstał na podstawie książki Matta Bonduranta „The Wettest County In The World” – przedstawia historię jego dziadka i dwóch braci, których nielegalne poczynania doprowadzają do kolizji z prawem i licznymi rywalami.
 

Reżyser John Hillcoat po raz pierwszy zaprosił do współpracy nad scenariuszem Nicka Cave’a przy filmie „Propozycja” („The Proposition”) w 2005 roku. Cave razem z Warrenem Ellisem skomponował i nagrał wówczas muzykę do tego projektu. W 2009 roku panowie Cave i Ellis ponownie połączyli swoje siły przy kolejnym filmie Hillcoata – „Droga” („The Road”).

Wraz z producentem Halem Willnerem, Cave i Ellis stworzyli znakomitą ścieżkę dźwiękową, prezentującą historyczne nagrania jednych z największych amerykańskich utworów. Wynikiem tej współpracy jest pełen wyczucia epoki i kraju bluegrass, mocno zakotwiczany w jego historycznym tle : Virginia1931 roku. Uzupełnienie stanowią nadzwyczajne kawałki z epoki, w wykonaniu The Bootleggers – zespołu założonego przez Cave’a i Ellisa do sesji nagraniowej.

Soundtrack zawiera dwie wersje „White Light / White Heat” grupy Velvet Underground, jeden w wykonaniu Marka Lanegana, drugi z kolei legendy bluegrass Ralpha Stanleya w jego charakterystycznym stylu. Pojawienie się Stanley’a jest tym bardziej zaskakujące – artysta niezmiernie rzadko wykonuje ‘popularną’ muzykę. Stanley jest mistrzem w odkrywaniu w piosenkach ich pierwotnych, godnych upamiętnienia korzeni. Emmylou Harris, jeden z mistrzów muzyki country, dołączył do  The Bootleggers w nagraniu “So You’ll Aim Toward the Sky”, oryginalnie wykonywanym przez Grandaddy, jak również w “The Snake Song” Townes Van Zandt.

Nick Cave zapewnił wspaniałą oprawę „Burnin’ Hell” – John Lee Hookers, natomiast Mark Lanegan zaaranżował “Fire and Brimstone” – Link Wray oraz  “Sure ’Nuff Yes I do”-  Captain Beefheart. Dopełenienim tych klasyków są dwa nowe utwory napisane przez Cave’a i Ellisa: “Cosmonaut” oraz “Fire in the Blood”, który jest dostępny w trzech wspaniale ze sobą kontrastujących wersjach: w pięknym wykonaniu Emmylou Harrisa, Ralpha Stanley’a z intensywnym, porywającym a zarazem delikatnym głosem oraz ponownie Harrisa, tym razem w wyjątkowo poruszającej interpretacji.Album zamyka instrumentalny utwór Cave’a i Ellisa „Crawl End. Bonus track „Midnight Run” – pieśń o tajnym transporcie whisky z porywającym beatem i przejmującą harmonijką wykonuje sam wielki Willie Nelson (urodzony się w roku, w którym prohibicja została zniesiona).

 
 
Premiera 20 listopada!


Tracklista
01 Fire and Brimstone
02 Burnin’ Hell
03 Sure ‘Nuff ‘N Yes I Do 1:27
04 Fire in the Blood 1:10
05 White Light / White Heat
06 Cosmonaut
07 Fire in the Blood* / Snake Song**
08 So You’ll Aim Toward the Sky
09 Fire in the Blood
10 Fire and Brimstone
11 Sure ‘Nuff ‘N Yes I Do
12 White Light / White Heat
13 End Crawl
14 Midnight Run
 
 
 

 
Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony