Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

Nirvana wystąpiła na Rock and Roll Hall of Fame 2014!

Wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame to niezwykłe wydarzenie dla każdego artysty. Do salonu mogą trafić wykonawcy, którzy debiutowali nie mniej niż 25 lat wstecz. Pierwszymi wykonawcami, którzy trafili do Rockandrollowego Salonu Sław (w 1986 r.) byli m.in.: Elvis Presley, James Brown, Ray Charles, Sam Cooke, Chuck Berry, Robert Johnson i Jerry Lee Lewis.

Wprowadzenie do muzeum Rock and Roll Hall of Fame, w tym roku miało szczególny charakter, ze względu na bohaterów wieczoru. Basista Kris Novoselic i perkusista Dave Grohl, członkowie kultowego zespołu Nirvana uświetnili galę swoimi występami ku czci legendy rocka - Kurta Cobaina. Właśnie mija dwudziestolecie od jego samobójczej śmierci. Bardzo ważnym punktem wydarzenia było wspomnienie nieżyjącego lidera rockowej grupy, poprzez innych znakomitych artystów.  

Na festiwalowej scenie, tuż obok legend muzyki grunge wystąpili także: St. Vinvent, Joan Jett, Lorde, Kim Gordon z Sonic Youth w coverach dobrze znanych utworów.

Nie zabrakło także wzruszeń  związanych z pojawieniem się na scenie wdowy po Kurcie Cobainie – Courtney Love, która z nadmiaru emocji nie mogła wygłosić przygotowanej przemowy i jedynie podziękowała za piękne wspomnienie o Kurcie. 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony