Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

Najlepsze covery i parodie Gotye!

Jakiś czas temu hit Gotye Somebody That I Used To Know nucili absolutnie wszyscy, niezależnie od płci, wieku, czy preferowanej muzyki. Wszystkie stacje radiowe i telewizyjne katowały nas tym utworem do tego stopnia, że każdy z nas marzył, aby piosenka ta podzieliła los innych chwilowych hitów i przeszła w niepamięć. Niedoczekanie.
 
 
Choć oryginał słyszymy już znacznie rzadziej to Internauci nie pozwolili nam do końca zapomnień chwytliwej melodii Somebody… W Internecie pojawiły się setki przeróbek, parodii i coverów Gotye’go. My prezentujemy wam najlepsze z nich!

Bezapelacyjnym numerem jeden wśród coverów, który zrobił w muzyce nie mniejsze zamieszanie niż oryginał, jest wykonanie Walk Off The Earth. Dlaczego akurat to, skąd taki szał? Wykonanie jest o tyle nietypowe, że zespół wykonuje go w siedem osób…. na jednej gitarze!
 
Jeśli chodzi o parodie teledysku zdecydowanym numerem jeden jest teledysk, w którym zamiast nagich Gotye i Kimbry widzimy ulubieńców wszystkich dzieci - mupety! Czyżby miałoby być to wołanie do „wyrośniętych dzieci” , które o nich zapomniały? Ta interpretacja nadaje piosence nowego znaczenia.
 
Duże wrażenie na Internautach zrobiła również wersja kilkuletniej dziewczynki wymalowanej na wzór Gotye nieprzypadkowo zwanej yeadon girl.
 
Nową i godną uwagi interpretację zarówno utworu jak i teledysku zaproponował brytyjski duet Ivy & Gold. Niecodzienny wokal uroczej blondynki sprawił, że niejeden z widzów zgwałcił przycisk play mimo, że od samego utworu krwawiły mu już uszy.
 
Pomysłowość fanów wydaje się być nieskończona. Są gotowi zrealizować każdy projekt, który wpadnie im do głowy. No bo przyznajcie – kto bez bujnej wyobraźni wpadł by na pomysł zrobienia remake’u tego teledysku w wersji Lego?
 
W morzu zwanym Gotye i jego przeróbki coś dla siebie znajdą również fani fantastyki. Jeden z fanów wyraża swoją dezaprobatę dla nowych części śpiewając w rytmie Gotyego Star Wars That I Used To Know.
 
Wśród autorów przeróbek nie mogło zabraknąć najsilniejszej grupy – studentów. Grupa Collage Humor w swoim kawałku Some Study That I Used To Know jednoczych wszystkich strudzonych uczniów ślęczących nad książkami. Kawałek obowiązkowy do puszczenia w czasie sesji egzaminacyjnej!
 
Również Polska zabrała swój głos w chórze podążającym za Gotye. Discopolowa grupa Letni Chamski Podryw nagrała dość kontrowersyjny utwór Są baby które non stop żrą. Czy poziom jaki prezentuje grupa dorównuje wersjom zagranicznym? Jeśli podejdzie się do piosenki z dużym dystansem to na pewno tak!
 
Powyżej zaprezentowane wersje to tylko kropla w morzu wszystkich przeróbek i coverów. Są ich setki, jeśli nie tysiące. Tutaj prezentujemy te najbardziej charakterystyczne. Znasz jeszcze jakieś naprawdę godne uwagi? Swoje propozycje prześlij w komentarzu!
 
 

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony