Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

Muniek w Soku z Buraków!

MUNIEK STASZCZYK GOŚCIEM „SOKU Z BURAKÓW” NA ANTENIE RBL.TV
 
 
Czy Lady Pank i Perfect to „total shit”? W którym momencie kariery kolegów z IV LO poniósł czysty hedonizm i który kawałek zrobili dla jaj? Na te i wiele innych pytań w programie „Sok z buraków” odpowie legenda polskiego rocka, Muniek Staszczyk.
 
Premiera już w najbliższą sobotę o godz. 13:00 na antenie jedynej polskiej telewizji rockowej RBL.TV.

 
Na scenie jest od ponad 30 lat. Muzyk, autor tekstów, poeta i lider jednej z najważniejszych polskich kapel rockowych. Piotrowi Metzowi przyznał, że w latach 80-tych czuł się w opozycji do popularnych wówczas zespołów. - Na samym początku byliśmy bardzo radykalni i akceptowaliśmy tylko Maanam. Do Republiki podchodziliśmy nieufnie. Oddział Zamknięty był ok, bo to była chuliganerka, trochę jak Stonesi. Lady Pank tragedia, a o Perfect w ogóle nie ma co mówić. Dla nas byli nie do zaakceptowania, bo byli w radio. Z perspektywy czasu uważam, że i Lady Pank i Perfect mieli kilka dobrych piosenek. Ale wtedy to był total shit – mówi lider T.Love
 
Młodsi słuchacze kojarzą T.Love głównie z pastiszowego singla „Chłopaki nie płaczą”. Kawałek ma jednak drugie dno i podobnie jak cała płyta jest reakcją na zmieniającą się pod koniec lat 90-tych rzeczywistość. - To utwór zrobiony dla jaj. Poniósł nas wówczas totalny hedonizm. Tak naprawdę cała płyta jest symbolem tego, że było wtedy naprawdę fajnie. Po upokorzeniach komuny człowiek ma do tego prawo – wyjaśnia Muniek.
 

W październiku br. na 30-lecie T.Love światło dzienne ujrzała 10. studyjna płyta zespołu, zatytułowana „Old is Gold”. Jak przyznaje Muniek krążek jest ukłonem w kierunku źródeł  rock’n’rolla. - To nie jest biurowy rock. Czuję, że zrobiliśmy dobrą robotę. Dzięki tej płycie przypominamy o czymś naprawdę ważnym. Nie udajemy Dylana, blues jest na tej płycie bazą. Może dzięki temu krążkowi przekażemy dobrego rocka młodszym pokoleniom – mówi Muniek Staszczyk. 

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony