Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

Lenny Kravitz skończył 50 lat!

Lenny Kravitz- amerykański muzyk, gitarzysta, basista,  autor tekstów, producent. Jednym słowem muzyczny geniusz, który dwa dni temu świętował swoje 50 urodziny!

Na swoim koncie ma współpracę z wielkimi nazwiskami m.in. z Madonną, Vanessą Paradis , Michaelem Jacksonem. Jego utwory "Fly Away" i "American Woman" na trwałe zapisały się w historii muzyki rockowej, a sam Lenny Kravitz stał się żywą legendą.

W żyłach Lenny'ego Kravitza płynie krew wielu narodowości. Jego ojciec Seymour "Sy" Kravitz ma pochodzenie rosyjsko-żydowskie, był czołowym producentem telewizyjnym sieci NBC. Jego matka, aktorka Roxie Roker przybyła z wysp Bahama. To rodzice zarazili małego Lenny'ego miłością do muzyki. Dorastał słuchając Milesa Davisa, Counta Basiego, Elli Fitzgerald oraz Duke’a Ellingtona.

Jak się okazuje Lenny Kravitz jest nie tylko genialnym muzykiem, ale również aktorem. Zagrał m.in. w filmie "Kamerdyner”, a za rolę w głośnych "Igrzyskach śmierci" otrzymał nawet nominację do nagrody Złoty Popcorn.

Nie da się ukryć, że Lenny jest wszechstronnie utalentowany. Poza aktorstwem projektuje też odzież i obuwiem, ale to aranżacja wnętrz pochłania go najbardziej. W 2005 założył firmę, która zajmuje się projektowaniem wyposażenia wnętrz. Lenny tworzy m.in. meble i tapety- kto by pomyślał :)

Foto:http://lat.ms/1hxQtqx

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony