Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

KASABIAN - szokujący powrót z nowym singlem 'Eez-Eh' i wszystko o nowej płycie '48:13' !!!

Czym jest album, jeśli nie sumą jego składowych?

Nowy album Kasabian ’48:13’ zawiera 13 utworów, dających w sumie 48 minut i 13 sekund muzyki.
 
’48:13’ to kontynuacja artystycznych poszukiwań Kasabian, zajawionych na poprzednich 4 płytach. Nowe brzmienie jest nie tylko wypowiedzią zespołu a. d. 2014 - to esencja wszystkiego, czego próbowali przez ostatnie 10 lat, wzbogacona o nowe, unikalne pomysły.
 
Sergio Pizzorno, gitarzysta i drugi wokalista Kasabian, który jednoosobowo stoi za napisaniem i wyprodukowaniem wszystkich piosenek na płycie, mówi: „Czułem wewnętrzne przekonanie, że na tym krążku możemy być jeszcze bardziej bezpośredni i szczerzy. Obdzierałem naszą muzykę z warstw, zamiast ją w nie owijać. " 
 
Tom Meighan, wybuchowy frontman zespołu, jest jeszcze bardziej bezpośredni w komentowaniu kierunku obranego na ’48:13’: ‘Mniej to więcej. Prosty przekaz. Posłuchaj, to zrozumiesz. Nie baliśmy się zrzucić z siebie wszystkiego, co do tej pory nas zasłaniało.’
 
Dla Pizzorno 3 najważniejszymi wpływami zawsze była elektronika, hip hop i muzyka gitarowa późnych lat 60-tych. I nigdy jeszcze nie było żeniącej te gatunki bardziej, niż ’48:13’. To muzyka progresywna inspirowana przeszłością.
 
Pierwszy singiel ‘Eez-eh’ pokazuje tylko część spektrum możliwości kompozytorsko-produkcyjnych Sergia. Wpadająca w głowę melodia z pewnością porwie nie tylko pierwsze rzędy podczas zbliżającej się trasy koncertowej Kasabian, która nie ominie także Polski: 15 czerwca wystąpią w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival.
 
Klip do ‘Eez-Eh’ wyreżyserował znany artysta i wizjoner Aitor Throup, który objął rolę Dyrektora Artystycznego płyty, tworząc kreacje do wszystkich jej elementów. Jego koncepcja użycia wywrotowego różu zmienia podejście do dotychczasowego wizerunku zespołu a koncentracja na czasach trwania poszczególnych utworów pokazuje najbardziej bezpośrednie podejście do muzyki z możliwych.
 
Kasabian to: kompozytor, gitarzysta, drugi wokalista i producent Sergio Pizzorno, główny wokalista Tom Meighan, basista Chris Edwards, perkusista Ian Matthews i nowy gitarzysta Tim Carter, którego usłyszymy podczas zbliżającej się trasy koncertowej.
 
Album ’48:13’ w sprzedaży pojawi się 10 czerwca 2014 r.
 
Tracklista płyty ’48:13’:
 
1. (shiva)
2. bumblebeee
3. stevie
4. (mortis) 
5. doomsday
6. treat 
7. glass
8. explodes
9. (levitation) 
10. clouds
11. eez-eh
12. bow
13. s.p.s.
Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony