Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

GRAND FESTIVAL RÓBREGE 2014

Już 4 października zapraszamy do namiotu przed Pałacem Kultury i Nauki na  kolejną edycja Grand Festiwalu RÓBREGE.

W roku ubiegłym,  30 lat od pierwszej edycji reaktywowano Festiwal, który w latach ’80 stał się wydarzeniem kultowym, a z biegiem lat obrósł w legendę. Legenda to tylko część prawdy, faktów. Faktem jest, że wszystko się zmieniło. System gospodarczy, polityczny, mentalność młodych. Jedno pozostaje niezmienne – pragnienie i pieśń wolności. Dziś, kiedy niepodzielnie rządzi „zysk za wszelką cenę”, a pieniądz stał się bogiem, pojęcie „wolność” zyskało nieco inny wymiar niż w przeszłości, w której nadrzędną była wolność kraju. Dziś, kiedy dusze są zniewalane jeszcze bardziej, organizatorzy konsekwentnie zapraszają na Festival RóbRege artystów, którzy śpiewają pieśni o tej właśnie wolności.

Tegoroczny festiwal zdominują rytmy reggae, a obok legend takich jak Macka B & ROOTS RAGGA BAND czy Jafia Namuel wystąpią młodsi artyści: KaCeZet & Fundamenty, Damian Syjonfam,Warsaw Afrobeat Orchestra!
  

Namiot przed Pałacem Kultury i Nauki od strony ul. Świętokrzyskiej. 

Debata w Studiu Festiwalowym Polskiego Radia RDC – godz. 15:30

 

Początek koncertów od godz. 16:30

 

Bilety w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł) dostępne są w sieci Ebilet.pl

 

Grand Festival RÓBREGE to impreza organizowana od roku 1983 do 1990 przez Centralny Klub Studentów Uniwersytetu Warszawskiego HYBRYDY.  Pierwsza edycja odbyła się 6-7 października 1983 roku, w pomieszczeniach klubu na ul. Kniewskiego (dziś ul. Złota). Festiwal w swojej formule dystansował się od tradycyjnego „spędu kapel”, był bardziej wydarzeniem z pogranicza performance i widowiska muzyczno-parateatralnego, o własnej logice i dynamizmie. Rezygnacja z formuły konkursu i postawienie na wyszukiwanie młodych buntowników sceny muzycznej, nieszukających komercyjnego splendoru, ale autentycznego wspólnego grania i przeżywania w imię  braterstwa i wolności, od początku było nadrzędną ideą festiwalu.

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony