Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

DIGITALISM + LUCY + MONOLOC @ 1500m2 do wynajęcia || 13.12.2013

Co roku w grudniu, mniej więcej w połowie niejaki bshosa celebruje publicznie swoje urodziny. Te cieszą się już dosyć sporą renomą, wziąwszy pod uwagę, że lista dotychczasowych gości obejmuje : Simian Mobile Disco, DJ Koze, Robag Wruhme, Joris Voorn, Ben Klock, Ray Okpara, 2000 and One, Midland, Pangaea, Ion Ludwig i wiele innych znamienitych postaci.

W tym roku nie odpuszcza tempa i w roli headlinerów zaprosił niejakich Digitalism, a to tylko pierwszy z 3 zagranicznych gości.

cast :

DIGITALISM (Kitsune // DE)

Niektórzy wymieniają ich jednym tchem zaraz obok Daft Punk czy Justice - nie ma w tym nic dziwnego, bo choć pochodzą z Hamburga, są jednymi z nielicznych, którzy odnieśli ogromny sukces na zdominowanej przez francuzów scenie electro-house. Wypracowany unikalny styl ich kompozycji, który możecie usłyszeć na dwóch świetnie przyjętych płytach - Idealism i I Love You Dude potwierdza zasadność takiego wyboru. Ich muzyka balansuje gdzieś pomiędzy electro, rockiem i indie, balansując między masywnymi brzmieniami i popowymi melodiami. Jak sami mówią inspiruje ich zarówno french touch, gitarowe riffy The Strokes czy The Hives, wczesne płyty U2 i Vangelisa, ale także stare 8-bitowe gry, na których się wychowywali.

LUCY Stroboscopic Artefacts // IT)

Luca Mortellaro, znany lepiej jako Lucy - toczący odwieczną walkę z chronicznym brakiem czasu, zawieszony gdzieś pomiędzy byciem DJ’em, producentem i właścicielem jednej z wiodących i najbardziej postępowych wytwórni na światowej scenie techno - Stroboscopic Artefacts. Dostrzeżony przez samego Jamesa Holdena porzucił rodzinne włochy, by zamieszkać w Paryżu, a następnie na stałe osiadł w Berlinie - na swoim koncie ma występny w największych światowych klubach i festiwalach, i nawet jeżeli, ktoś nie słyszał go na żywo, na pewno natknął się na jego sety w internecie lub widział jego występ w Boiler Room. Klimat, tworzony podczas występów łączy najciemniejszą stronę techno z industrialnymi dźwiękami o barwnej teksturze, wyrywając taneczne rytmy z ram oczywistości.

MONOLOC (CLR Records // DE)

Czołowy reprezentant labelu CLR i jeden z najbliższych współpracowników Chrisa Liebinga. Sascha Borchardt ukrywający się pod pseudonimem Monoloc, zakochał się w techno w połowie lat 90 i pozostał jej wierny do dziś! W 2008 roku wydał, przyjęty z duży entuzjazmem debiutancki materiał „In A Haze”, ale to dopiero jego pierwszy album „Drift”, nagrany w 2012 roku pod okiem Liebinga i Briana Sanhaji stanowiący esencję współczesnego techno.

& more tba

Tix: 30/35/40 PLN

Bilety dostępne za pośrednictwem portalu Biletomat.pl, Muno.pl oraz Ticketpro Polska (sieć sklepów Empik, MediaMarkt i Saturn)

13.12.2013
start: 22:00

1500m2 do wynajęcia
ul. Solec 18/20

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony