Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

Debiutancki album Gerard Way „Hesitant Alien” już w sprzedaży!!!


Gerard Way, frontman nieistniejącej już legendy nurtu emo, grupy My Chemical Romance, zadebiutował solo albumem Hesitant Alien.  Na pierwszy pełnowymiarowy album sygnowany imieniem i nazwiskiem Amerykanin zarejestrował 11 piosenek. Za produkcję materiału odpowiada Doug McKean, a miksami zajął się Tchad Blake. Płytę „Hesitant Alien” promuje piosenka No Shows

Muzycznie Gerard porusza się teraz po zdecydowanie szerszym terytorium niż przy współpracy z My Chemical Romance. Na albumie słychać inspiracje garażowym rockiem, brit popem, glam rockiem.

Przed premierą Gerard Way mówił: „Moim zamiarem było stworzenie bezkompromisowej sztuki z użyciem niezbyt przyjaznego radiu instrumentu, czyli gitary. Na płycie jest sporo przesterów. Inspirowałem się shoe-gaze'em i britpopem”.

Płyta już zbiera świetne recenzje w muzycznej prasie w USA i Wielkiej Brytanii. „NME” przyznał jej 8 na 10 punktów, „Kerrang!” 5 na 5 zaś „Alternative Press” 4 na 5.

Przypomnijmy, że z My Chemical Romance Gerard Way wydał cztery płyty studyjne. Sprzedały się one na świecie w blisko 5 mln egzemplarzy. Kapela była główną przedstawicielką nurtu emo. Ostatni longplay MCR, Danger Days: The True Lives Of The Fabulous Killjoys, ukazał się w listopadzie 2010 roku.

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony