Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

55. urodziny Grzegorza Ciechowskiego

Dzisiaj, 29 sierpnia przypada 55. rocznica Grzegorza Ciechowskiego.

Był  liderem  i wokalistą zespołu Republika, a jako solista występował pod pseudonimami Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa.

Nie dość że był muzykiem rockowym to jeszcze pianistą, flecistą, poetą, kompozytorem, felietonistą. Republika oraz sam Ciechowski popularność zdobył dzięki takim hitom jak: "Kombinat", "Telefony", "Sexy doll", "Arktyka" i "Biała flaga".

W solowej karierze zasłynął z płyty  "Tak! Tak!" na której znalazły się m.in. przebój "Nie pytaj o Polskę" i "Tak... tak... to ja" ukazując łagodniejszy wizerunek muzyka lat 80tych.


Grzegorz Ciechowski udzielał się też jako producent płytowy. Pomagał Kayah, Kasi Kowalskiej, Justynie Steczkowskiej, Marcinowi Rozynkowi, Krzysztofowi Antkowiakowi i Katarzynie Groniec.


Przedostatnia płyta Republika "Masakra" znana z takich utworów jak: "Mamona", "Raz na milion lat" i "Odchodząc", została wydana w 1998 roku. Później nagrania muzyka zostały wykorzystane w filmie "Wiedźmin".

W 1996 roku pod pseudonimem "Grzegorz z Ciechowa" nagrał płytę mocno przesiąknięta folklorem  "ojDADAna". Wielkim hitem był znajdujący się na niej utwór "Piejo kury, piejo".


Śmierć Grzegorza Ciechowskiego przerwała przygotowania do nowej płyty. Artysta zmarł w sobotę 22 grudnia 2001 r. w szpitalu w Warszawie.

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony