Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

News

21.11 | JAMAL x LILU @ Sfinks700 SOPOT

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne, do klubu Sfinks700. Swoje koncerty zagrają: zespół Jamal, który zaprezentuje po raz pierwszy w trójmieście materiał z najnowszej płyty oraz Lilu. Całość wydarzenia dopełni znakomity pokaz malowania na żywo, w wykonaniu czołowych postaci polskiego street artu.

JAMAL - koncert premierowy

Miłość” – nowy album! Warto. Nawet jeśli czekać na taki album trzeba kilka lat, a od „Urban Discotheque” minęło pięć. „Jeśli ta płyta wyszłaby wcześniej, byłaby po prostu słaba. Dojrzałem, wszyscy potwornie dojrzeliśmy, a to wymaga czasu. Gojenia ran i marnowania blizn. Oprócz tego całe mnóstwo przyziemnych historii. Ale moja babcia zawsze mówiła, że na dobre się czeka”.

Płyta, na która składa się 13 kompozycji, zaskakuje gitarowym brzmieniem, rockowymi riffami i melodyjnością, ale to wciąż jest Jamal! „Dla starych znajomych to nawet pewnie bardziej ja. To powrót do czasów, kiedy miałem 17 lat i pisałem mnóstwo wierszy, mnóstwo piosenek. Teraz w pewnym sensie wróciłem do tej wrażliwości.” Nad produkcją albumu czuwał Gienia, na co dzień członek zespołu, a miksami zajął się Marcin Bors.

Teksty autorstwa Mioda są do bólu prawdziwe i szczere. „Ta płyta to emocjonalność dokładnie na te czasy. To odbicie. Młodzi, 30-letni mieszkańcy wielkich miast, robiący swoje kariery, żyjący w oszałamiającym tempie, wracają do miłości. Dojrzeli. Zrozumieli. Taka jest ta płyta”.

LILU

Rytm, dźwięk, twarde bębny, ciepło kobiecego wokalu, dobre podwójne i dopracowane w każdym szczególe teksty, bawiące się czasem rytmiką a czasem melodią po to, żeby głos nie tylko przekazywał treść, ale też stanowił część szeroko pojętego spektrum słyszalnego.

Muzyka Lilu powstawała od 1997 roku w standardach wyznaczanych przez kulturę hip-hop, a następnie dojrzewając wraz z autorką ewoluowała aż do momentu, w którym trudno przyporządkować ją do jakiegokolwiek nurtu. Dziś po około 50ciu feat'ach, pięciu undergroundowych i dwóch legalnych płytach Lilu wraca do stylówki, która tak ją urzekła ponad 15 lat temu.

MALOWNIE NA ŻYWO - STREET ART

KRIK
Krik od około 15 lat jest zaangażowany w upiększanie trójmiasta, mnożenie obrazów i domykanie widoków. Jak sam mówi: "początki były ciężkie, ciekawe i przyczyn było wiele. w sumie nic się nie zmieniło. Ciągle jest ciężko i ciekawie. Kiedyś opowiem Ci przy piwku" (może go spotkacie podczas werniksa). Chłopak prosty i szczery, sam nie wie skąd się wziął i skąd się nadal bierze jego styl. Mocno osadzony w środowisko graffiti z jednak sceptycznym podejściem do jego głównych nurtów. Nie szuka inspiracji i nie ma swoich mistrzów

VERA KING
Pochodząca i żyjąca w Gdańsku studentka III roku grafiki. Głównymi obszarami jej działań są: grafika oraz mural, w których stara się łączyć projektowanie z ilustracją.

BILETY - 30 PLN (Przedsprzedaż) - do 20.11.2013

Punkty sprzedaży: Salony EMPiK, Saturn, MediaMarkt i inne punkty Ticketpro w całej Polsce.
Sprzedaż internetowa -
ticketpro.pl

WSTĘP - 35 PLN - W dniu koncertu.

Farby zapewnia GALERIA KOLORU http://galeriakoloru.pl/

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony