Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Trasa Nazareth w Polsce!


data: 2012-04-17
artysta: Nazareth
organizator: Eventim
miasto: Poznań, Warszawa, Gdynia, Lublin, Katowice

 

Nazareth –  legenda światowego Rocka.

 

W 2012 roku fani legendarnej grupy Nazareth będą mieli okazję, w dniach 12-17 kwietnia, spotkać się z zespołem podczas koncertów w Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Gdyni i Lublinie. Nazareth  z pewnością kolejny raz zaskoczy fanów swoją energetyczną grą i hipnotyzującym wokalem lidera Dana McCafferty.

Jak żaden inny zespół, przez pięć dekad, z niesłabnącą energią, Nazareth jest wciąż aktywny i z powodzeniem koncertuje na całym świecie oraz wydaje kolejne płyty. Album The Newz z 2008r, nagrany w obecnym składzie zespołu (Dan McCafferty-wokal, Jimmy Murrison-gitara, Pete Agnew-gitara basowa i Lee Agnew-perkusja), zaskoczył fanów bardzo heavymetalowym brzmieniem. Ostatnia płytę Big Dogz z 2011 roku artyści będą promowali również w Polsce.

 

Szkocki kwartet koncertował w naszym kraju już kilkukrotnie. W latach osiemdziesiątych suportował ich zespół TSA.

 

Początki rockowego kwartetu sięgają lat sześćdziesiątych, kiedy to jako The Shadettes z Dunfermline w Szkocji, artyści koncertowali po kraju grając ówczesne, modne, przeboje radiowe. W roku 1968, zespół przyjął nazwę Nazareth. W drodze na szczyt grupa skierowała swą karierę do Londynu, gdzie w niedługim czasie nagrała swoje pierwsze dwie płyty i koncertowała przed takimi gwiazdami jak Deep Purple. Wtedy właśnie Roger Glover, basista Dee Purple, zaproponował współpracę producencką Danowi McCafferty liderowi grupy.

 

W 1973 roku światło dzienne ujrzał owoc tej współpracy - płyta Razamanaz (11. miejsce na liście najlepiej sprzedających się krążków w Wielkiej Brytanii, notowana na listach amerykańskich, w Kanadzie uzyskała status platynowej płyty.) Single Broken Down Angel i Bad Bad Boy weszły do pierwszej dziesiątki brytyjskiej listy  przebojów. Singiel This Flight Tonight z sukcesem wypromował kolejny album Loud'n'Proud (pierwsza dziesiątka wśród najlepiej sprzedających się krążków w Anglii). W 1975 producentem zespołu został Manny Charlton. Wspólny album, Hair of the Dog, przyniósł szkotom światową sławę. W Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Największą popularność w kulturze masowej zdobył przebój Love Hurts, będący przeróbką starej piosenki The Everly Brothers. W wykonaniu Nazareth uważany jest za  klasykę ballady rockowej. Singiel z tą piosenką uzyskał status złotej płyty w USA (8. miejsce na liście Billboardu), w Brazylii i platynę w Kanadzie oraz pierwsze miejsca na listach w Norwegii, Holandii i RPA. Zespół wydał łącznie 25 tytułów muzycznych. Wydany w roku 1982 album 2XS można uznać za ostatni spektakularny sukces komercyjny grupy. Przebój Love Leads To Madness stał się bardzo popularny w amerykańskich rockowych stacjach radiowych, a ballada Dream on podbiła serca całej Europy, w tym także i Polaków, czego wyrazem było pierwsze miejsce w 20-tym notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego, Marka Niedźwieckiego.

www.nazareth.pl

 

 

12.04: Poznań
Klub Eskulap
(kup bilet)

13.04: Warszawa
Klub Muzyczny Progresja
(kup bilet)

14.04: Gdynia
Klub Ucho
(kup bilet)

16.04: Lublin
Klub Grafitti
(kup bilet)

17.04: Katowice
Megaclub
(kup bilet)

 

Więcej informacji na:
www.nazareth.pl
www.piosenka-plus.pl

 

 

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony