Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

The Panacea wystapi w sopockim klubie Scena!


data: 2013-06-21


Już 21-go czerwca (piątek) w sopockim klubie Scena zagości legenda muzyki drum & bass z Niemiec. Towarzyszyć mu będą trójmiejscy artyści, którzy zapewnią support godny króla, przed Państwem THE PANACEA!

BILETY:

I Pula: 15 zł
II Pula: ??
W dniu imprezy: ??

Sprzedaż online na
MUNO

LINE UP:

THE PANACEA (PRSPCT / Position Chrome, DE)
Out.of.asheS (Fighting Cocks)
SURPRISE (Surprises Events Groups)
ARh+ ([brak_danych])
DISEASE (KTC)
SPECIAL FX
VESOUW (Surprises Events Groups)
CHOCOLATE LOLLIPOPS (Let It Roll, 3city)
VISUAL 3D MAPPING

More info soon!

THE PANACEA

Mathis Mootz czyli człowiek odpowiedzialny za projekt 'The Panacea' urodził się w 1976 roku w Weltzar w Niemczech, a dorastał w małej wiosce Hirzenhain. Jak na muzykę, którą dzisiaj tworzy i prezentuje miał nietypowe korzenie artystyczne. W szkole podstawowej uczył się grać na pianinie i flecie. Następnie dostał się do słynnego niemieckiego chóru chłopięcego "Windsbacher Knabenchor", z którym śpiewał w wielu salach koncertowych i kościołach na całym świecie. Występy te były transmitowane w radio, TV i oficjalnie wydawane. Dopiero potem zainteresowała go muzyka elektroniczna, gdy skierował swoje kroki do "School of Audio Engineering" we Frankfurcie. Rozpoczął eksperymenty z dźwiękami drum'n'bass.

Panacea pojawił się w 1996 roku z debiutanckim albumem 'Low Profile Darkness', który zrobił nie małe zamieszanie w świecie dnb. Materiał ten to bardzo ciężka i masywna odmiana, chyba najbardziej ekstremalne oblicze tej muzyki. Najbliższymi odniesieniami do tego materiału mogą być Alec Empire czy Ed Rush, Nico i ich nagrania z No U-Turn , czyli czołowych przedstawicieli tego gatunku w owym czasie. Odbiło się to na dużym zainteresowaniu prasy tym kontrowersyjnym artystą. Czołowy przedstawiciel wytwórni Position Chrome - Panacea, wydał 23 EP'ki i 5 albumów LP. 'Low Profile Darkness' zawierał w sobie dużo elementów technoidowych. Ujrzał on światło dzienne dzięki amerykańskiej wytwórni 'Industrial Strength', kierowanej przez ojca chrzestnego hardcoru Lenny'ego Dee. Korzystając z sukcesu jaki odniósł jego album, Panacea rozpoczął tour po Stanach Zjednoczonych gdzie spotkał się z niemalże obsesyjnym odzewem tamtejszej publiczności. Po powrocie do Niemiec skończył prace nad kolejnym albumem - 'Phoenix Metabolism' w którym to z kolei można było znaleźć nawiązanie do kultury hip-hopu. Album 'German Engineering' wydany w 2000 roku poprzedził jego najbardziej owocny rok pracy podczas gdy 'Underground Superstardom' z 2002 roku podsumował jego metamorfozę jako ekscentryka i niezwykłego artysty oraz ujawnił współprace z wywodzącą się z Nowego Jorku DJ Syren i bliskim przyjacielem 'Dose D', znakomitym didżejem drum'n'bass z Berlina. Również klip do singla 'Evil Seed', wydany razem z owym LP, wywołał nieco irytacji z powodu użycia talentu aktorki Nory Tschirner, znanej niemieckiej VJ'ki z kanału MTV i gwiazdy opery mydlanej.

Dalsze uznanie odbiorców jego muzyką wiąże się z albumem 'Architettura' częściowo związanym z amerykańską wytwórnią Caipirinha, jak również nagrania jako M2 dla minimalistycznego labela Mille Plateaux i wytworni Ant-Zen oraz Home Recordings - labela związanego z industrialna legenda 'Winterkaelte'. Razem z artystą Problem Child wydał podwójną EP'ke poprzedzającą album CD 'Hardcore owes us Money', wydany w 2003 roku pod pseudonimem The Redeemer dla Ambusch rec. Wydanie albumu 'Rich Kid', bazującego na niemieckim labelu 'Ad Noizeam' związanego z dj Scude'm i wytwornia 'Ambush' oraz cieżka praca w 2002 roku zaowocowały użyciem jego muzyki w tanecznych przedstawieniach Christophera Winklera, m.in. do sztuki 'Fatal Attractions'. Debiut ten zwrócił uwagę 'Goethe- Institute', dla którego Winkler wydal kolejny twór w 2003 roku - 'Hinter den Linien' w którym wykorzystał talent Panacei. To wyróżnienie było niejako motorem napędowym i ujawniło nowe możliwości użycia jego pomysłów. W 2003 roku nawiązał współprace z jednym z jego ulubieńców - 'Luna C', legendą brytyjskiego połamanego hardcore, który zrobił niemałe zamieszanie w UK w 1991 roku swoim hitem 'Sesame Street'. Od tego momentu Panacea zaczął tworzyć dla 'Kniteforce' - wytworni dobrze znanej tym co śledzili historie hardcoru i jungle w Anglii. Wydal 3 EP'ki i wiele pojedynczych kawałków które znalazły się na składankach owego labelu. Remiksował także utwory takich didżejów jak Belladonna Killz - nowego talentu prosto z Kanady czy samego Luna C. W drugiej połowie 2005 roku związał się z ekipa spod znaku Offkey'a i zaczął bliską współprace z Raidenem w 2006 roku.

Panacea występował wielokrotnie z gwiazdami UK drum'n'bass ale nie utożsamia się z nimi. Jest jakby łącznikiem pomiędzy niemieckimi artystami digital hardcore (z którymi też grywa, np. na Fuck Parade), a klubową sceną Londynu. Grając jako DJ jest charakterystyczną postacią ze względu na swój image. Interesuje się modą i bardzo często pojawia się w różnych ciekawych kostiumach, mogą to być mundury wojskowe, wykręcone kreacje od najbardziej znanych projektantów mody (często kupione tylko na jedną imprezę) albo zestawy gadgetów i ubrań połączone ze specjalnym makijażem tworzące demoniczny wygląd DJ'a, dobrze pasujący do granej muzyki.
Klipy The Panacea znajdziesz u dołu newsa.

WIĘCEJ INFO znajdziesz na
FacebookuOcena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony