Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

RENATA PRZEMYK w Klubie Stodoła


data: 2011-12-17
artysta: Renata Przemyk
organizator: Klub Stodoła
miasto: Warszawa
adres: Batorego 10
cena biletów: 45/52 zł


Renata Przemyk jest jedną z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek. Renata zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole Ya Hozna, który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: „Babę zesłał Bóg” czy „Protest Dance”. Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę.


 
Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: „Mało zdolna szansonistka” (1992), „Tylko kobieta” (1994), „Andergrant” (1996), „Hormon” (1999), „Blizna” (2001), „Balladyna” (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana „The best of”. Trzy lata później ukazała się płyta „Unikat”.

28 października 2005 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Baranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej".

Renata Przemyk wielokrotnie była nominowana i nagradzana. Jej twórczość zyskała pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których brała udział: główną ze Studenckiego Festiwalu w Krakowie, opolską Karolinkę, sopocką bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu i Kolonii. Koncertowała również za granicą: we Francji (Normandia, Bretania, Paryż) i w Nowym Yorku. Współpracowała z wieloma artystami, m.in.: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy, Plateau (ich wspólny utwór „Nic nie pachnie tak jak Ty” przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów „Trójki”) czy z Kasią Nosowską - przebojowa „Kochana”.

Zrealizowała dla TVP kilka autorskich koncertów i widowisk. Była bohaterką filmów dokumentalnych i reportaży prezentujących jej działalność artystyczną. Wzięła udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej (wokalizy) skomponowanej przez Zygmunta Koniecznego do filmu „Grający z talerza” (reż. Jan Jakub Kolski) w 1995. Wystąpiła w filmach: „Kolęda Wigilijna” (reż. Robert Gliński, 1993), „Strzeż duszy ciała mego” (debiut reż. Grzegorz Pacek, 1996) - u boku Krzysztofa Kolbergera i „Café Star” (reż. Adam Sikora, 1996) – z piosenkami z płyty „Tylko kobieta”. Wzięła udział w benefisach: poety Allena Ginsberga (1993), Jana Peszka (1993) i Kory Jackowskiej (1995).

W plebiscycie „Polityki” i „Wprost” znalazła się w setce najwybitniejszych artystów minionego stulecia.

Rok 2009 był szczególnym dla Renaty Przemyk. To właśnie na ten czas przypadł jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. W związku z tym odbyły się jubileuszowe koncerty w różnych miastach Polski. Były to występy szczególne, a repertuar został dobrany tak aby pokazać przekrojowo materiał z całego dorobku artystycznego Renaty. Wydarzenia zostały uświetnione gościnnymi występami artystów takich jak m.in. Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Maria Peszek czy Kayah.

Wśród ogłoszonych w lutym 2010 zwycięzców drugiej edycji PAM LONDON AWARDS Renata Przemyk jest zdecydowaną liderką wśród polskich artystów, gdyż otrzymała 3 nagrody. Została uznana Najlepszą Polską Wokalistką, nagrody przypadły jej także za Piosenkę Roku oraz Najlepszy Album Roku w kategorii Alternative. Renata otrzymała nagrody we wszystkich kategoriach, do których była nominowana.
Ponadto singiel z najnowszej płyty – piosenka „Odjazd” zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej „Trójki”.
 
 
 Punkty sprzedaży:

Kasa Klubu STODOŁA - 
Warszawa ul. Batorego 10 
http://www.stodola.pl

Ebilet
http://www.ebilet.pl

Ticket Pro
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/61595-stodola-warszawa.html

Empik
http://www.empik.pl

Eventim
http://www.eventim.pl/pl/szukaj/?search_string=stodo%C5%82a

Sklepy Media Markt

Sklepy Saturn
http://www.saturnpolska.com

Nazwa organizatora: Klub Stodoła
 
 
 
Lista osób, które otrzymały podwójne wejścia na koncert Renaty Przemyk:
Magdalena Lisowska
Katarzyna Antosz
Magdalena Kotlińska
 
Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony