Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

RED BOX


data: 2012-04-15
artysta: Red Box
organizator: Klub Stodoła
miasto: Warszawa
adres: Batorego 10
cena biletów: do 31.03.2012: 99 PLN / od 01.04.2012: 110 PLN

Brytyjski zespól Red Box, który po dwudziestoletniej przerwie powrócił do studia nagraniowego i na scenę.

Wznowienie przez Red Box działalności, przypieczętowane zostało nagraniem albumu „Plenty” w 2010 roku, z którego pochodzi m.in. wysoko notowany na liście przebojów Trójki utwór „The Sign”. Reaktywacja zespołu była logicznym posunięciem ze strony jego lidera - wokalisty, Simona Toulsona-Clarke’a. Wierni fani nie zapomnieli bowiem o świetnych singlach „Chenko” „Lean On Me” i „For America”, które regularnie przypominane są przez rozgłośnie radiowe na całym świecie. Kultowym statusem cieszą się też niezmiennie dwa znakomite albumy z tamtych lat:  „The Circle & The Square” (1985) i „Motive” (1990). Reedycja pierwszego z nich w 2008 roku okazała się strzałem dziesiątkę. Zresztą to jej sukcesem zachęcony Toulson-Clarke – który przez ostatnie lata oddawał się niemal bez reszty swej pasji żeglarskiej – postanowił z kilkoma zaproszonymi do studia muzykami nagrać pod starym szyldem nowy materiał.

Brak dawnych partnerów z czasów „The Circle & The Square”, Juliana Close’a i Davida Motiona, przy pracy nad „Plenty” nie był szczególnym problemem dla Toulsona-Clarke’a, bowiem już bez nich przecież nagrał on w 1990 roku doskonały „Motive”, z którego właściwie każdy utwór – dość tylko wspomnieć „Train”, „Moving”, „Don’t Ask” czy „New England” - mógłby być przebojowym singlem. Co jednak znamienne, przywracając do życia Red Box Toulson-Clarke bynajmniej nie chciał dyskontować starych sukcesów, lecz stworzyć coś, co z jednej strony nie zalatywałoby nostalgią, a z drugiej - nie zraziłoby do nowych utworów starych fanów. Udało się w stu procentach. Wprawdzie przy nagrywaniu „Plenty” w kąt poszły stare automaty perkusyjne i syntezatory, a zamiast dawnego electro-popu pojawiły się bardziej naturalne, akustyczne brzmienia i repertuar o raczej balladowym charakterze, to jednak to, co było największą siłą zespołu – wielka emocjonalność i nieskazitelna melodyjność piosenek – pozostały nienaruszone.

Świetnymi nabytkami nowego Red Box okazali się zwłaszcza młoda skrzypaczka i pieśniarka Emily Maguire, której głos przydaje niektórym utworom eterycznej magii oraz ogromnie utalentowany multiinstrumentalista Derek Adams, niegdyś związany z grupami Dream Syndicate i The Act. To także dzięki nim słuchanie nowej płyty zespołu jest czystą rozkoszą dla miłośników subtelnych, pełnych pastelowych odcieni klimatów.


Punkty sprzedaży:

Kasa Klubu STODOŁA / Warszawa ul. Batorego 10
http://www.stodola.pl


Ebilet 
http://www.ebilet.pl

Ticket Pro
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/61595-stodola-warszawa.html

Empik
http://www.empik.pl

Eventim
http://www.eventim.pl/pl/szukaj/?search_string=stodo%C5%82a

Sklepy Media Markt

Sklepy Saturn 
http://www.saturnpolska.com

TicketClub / Warszawa Bracka 25 (Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club) 
http://pl-pl.facebook.com/BileteriaTicketClub

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony