Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

PepsiRocks: Moskwa & Rejestracja


data: 2012-01-24
artysta: Moskwa/Rejestracja
organizator: Agencja Plej
miasto: Warszawa
adres: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
cena biletów: 25/35


Najlepsze Rockowe koncerty w Warszawie – w każdy wtorek w Hard Rock Cafe

 

Koncert: Moskwa & Rejestracja


Data:
24.01.2012
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

 

Wrzesień 1983 – w brudnym, robotniczym mieście, wiecznie spowitym dymem z fabrycznych kominów – Łodzi, powstaje jeden z najbardziej oryginalnych i charyzmatycznych zespołów polskiej sceny punk rockowej, wielka legenda rodzimego undergroundu – Moskwa

Formacja Moskwa to najszybciej grająca kapela punkowa Europy Wschodniej. Grupa zadebiutowała na festiwalu „Jarocin 84”. Pierwszy album Moskwy światło dzienne ujrzał w 1989 roku i okazał się ogromnym sukcesem. Zespół wystąpił w dwóch filmach: „Fala” (1985) oraz „My Blood, Your Blood” (1986). Moskwa ma na koncie mnóstwo zagranych koncertów oraz występy na najważniejszych festiwalach w Polsce. Przez lata w składzie grupy pojawiło się wielu znakomitych muzyków. Dziś skład zespołu tworzą  Paweł Gumola - wokal i gitara, Tomasz Wojciechowski - bas oraz Tomek Dorn - perkusja.

 

 

Zespół Rejestracja powstał w 1980 r. w Toruniu pod nazwą Rejestracja Przedpoborowa. Wraz z takimi formacjami jak: Dezerter, Moskwa, Abaddon, Siekiera należał do czołówki polskiego punk rocka.

 

W latach 80-tych grupa była częstym gościem na festiwalu w Jarocinie. Następnie pojawiła się w filmie Pawła Karpińskiego "To Tylko Rock". W 1986 roku został wydany składankowy album pt. "Jak Punk To Punk", na którym znalazły się dwa utwory Rejestracji: "Ciemność" i "Kontrola". W 1988 roku do Niemiec emigrują perkusista Tomek Siatka i gitarzysta Tomek Murawski przez co grupa zawiesza działalność. Pod koniec lat 90-tych ukazuje się płyta "Tribute To Rejestracja" nagrana z inicjatywy muzyków z 1125. Utwory Rejestracji śpiewają: Kelner z Deutera, Grabaż z Pidżamy Porno, Nika z Post Regimentu oraz Pestka ze Schizmy.

 

W 2008 roku następuje reaktywacja zespołu i rozpoczynają się działania mające na celu nagranie materiału. Owocem owych działań jest płyta pt. „Uwolnij się” nagrana na przestrzeni lutego i marca 2009 roku w Black Bottle Studio w Toruniu, na której znajdują się najbardziej znane numery grupy. W kwietniu 2010 pojawia się winylowy singiel zespołu zawierający 4 utwory Rejestracji. Zapowiada on koncertowy album formacji pt. "Live HRPP 8.10.2009" stanowiący zapis koncertu w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. W 2011 Rejestracja otrzymuje tytuł Płyty Roku w plebiscycie Prezydenta Miasta Torunia i Radia Gra za album "Live HRPP 8.10.2009".

 

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony