Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

PepsiRocks: Bracia


data: 2012-01-31
artysta: Bracia
organizator: Agencja Plej
miasto: Warszawa
adres: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
cena biletów: 32/42 zł


 

Najlepsze Rockowe koncerty w Warszawie – w każdy wtorek w Hard Rock Cafe

 

 

Koncert: Bracia

Data: 31.01.2012
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Bilety: 32 zł (przedsprzedaż) / 42 zł (w dniu koncertu)

 

 

 

Zespół Bracia istnieje od 2001 roku i jest obecnie jednym z najbardziej cenionych zespołów rockowych w Polsce. Na czele formacji stoją bracia Piotr i Wojciech Cugowscy. Piotr jest jednym z najwybitniejszych polskich wokalistów, natomiast Wojtek jest cenionym w branży muzycznej gitarzystą.

 

 

 

 

 

 

 

Kariera zespołu nabrała tempa w momencie wygrania koncertu Debiutów na Festiwalu Opolskim w 2002 roku utworem „Nie Jestem Inny”. Po sukcesie w Opolu Bracia zakwalifikowali się  do krajowych eliminacji konkursu Eurowizji. Utwór „Missing Every Moment” uplasował się w czołówce i zdobył dużą popularność w radiach.

 

 

 

           

Zespół ma w dorobku trzy albumy: „Fobrock” (2005), który ukazał się także w wersji angielskiej, projekt „Tribute To Queen” (2008) zawierający dwanaście największych przebojów grupy Queen oraz „Zapamiętaj” (2009). Pochodzą z nich największe przeboje Braci: „Jeszcze Raz”, „Za szkłem” i „Dlaczego”. Z pierwszym z utworów zespół zdobył wszystkie nagrody podczas festiwalu Top Trendy w 2007 roku: Grand Prix, prezydenta miasta Sopot, dziennikarzy, oraz internautów. Było to wydarzenie bez precedensu, nie udało się to również nigdy później żadnemu innemu wykonawcy, biorącemu udział w konkursie Top Trendy. Z tym samym utworem Bracia zajęli drugie miejsce podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Drugi z hitów przez kilkanaście tygodni nie schodził z listy przebojów Radia Zet, osiągając dwukrotnie I miejsce.

 

 

 

Największym atutem zespołu jest wokalista Piotr Cugowski. Trudno jest wymienić wszystkich, z którymi współpracował oraz wyszczególnić utwory, które zaśpiewał. Do największych sukcesów można bez wątpienia zaliczyć współpracę z Jonem Lordem, legendarnym muzykiem z zespołu Deep Purple (brawurowe wykonanie „Pieśni Ocalenia” autorstwa Czesława Niemena podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej), z Garou czy z legendarnym wokalistą Stanem Borysem, z którym nagrał nową wersję przeboju sprzed lat „Jaskółka uwięziona”, a także zajęcie pierwszego miejsca na Festiwalu Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena pt. „Jednego Serca”.

 


Lista zwycięzców:
Martyna Lizończyk +1
Alicja Bacławska +1
Ewa Wyszomirska +
Tomasz Paziewski +1

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony