Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Opeth w Polsce!


data: 2012-02-24
artysta: Opeth
organizator: Metal Mind Productions
miasto: Warszawa
adres: Batorego 10
cena biletów: 130/140 zł

Metal Mind Productions zaprasza

Mistrzowie progresywnego metalu na jedynym koncercie w Polsce!


OPETH

 

24.02.12 – Warszawa, Stodoła
Początek koncertu: godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 19.00

Ceny biletów:
W przedsprzedaży: 130 zł
W dniu koncertu: 140 zł

 

Bilety do nabycia na stronach:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl,

Uwaga! Bilety już w sprzedaży!

 

Ta szwedzka formacja doskonale znana jest wszystkim fanom progresywnego metalu. Zespół, któremu przewodzi Mikael Åkerfeldt, na muzycznej scenie działa już od 1990 roku i ma już na swoim koncie 10 studyjnych albumów, z czego ostatni – „Heritage”, ukazał się we wrześniu tego roku i to właśnie ten album grupa promować będzie na trasie koncertowej, w ramach której pojawi się na jedynym koncercie w Polsce!

 

Tradycyjnie już dla Opeth płyta brzmi niezwykle ponadczasowo i nowocześnie i jednocześnie nie pozwala się zamknąć w sztywnych ramach metalu. Opeth odważnie wyrusza tutaj w kierunku, jaki sygnalizował już na swoich wcześniejszych albumach i grupa składa tutaj hołd przeszłości poprzez wykorzystanie współczesnych możliwości realizacji. Åkerfeldt zapowiadał: "To nie jest płyta z ekstremalnym metalem, lecz jest ona ekstremalna w inny sposób. Ma inną intensywność niż nasze wcześniejsze albumy. Uznaliśmy, że nadeszła pora, abyśmy właśnie teraz nagrali coś takiego. Ci, którzy są z nami od dawna, lubią ten materiał. Przemawia do nich". Na nowym albumie Szwedzi śmiało zgłębiają już terytoria klasycznego progresu, krautrocka czy psychodelii. Za produkcję krążka odpowiedzialny był sam Åkerfeldt, a wspomógł go Jens Bogren, natomiast nad miksem całości czuwał lider Porcupine Tree, Steven Wilson.

 

We wrześniu grupa wyruszyła w trasę koncertową po Ameryce Północnej, a obecnie przeniosła się na Stary Kontynent, gdzie Opeth wspomagany jest przez Pain Of Salvation. Tournee po Europie potrwa do 9 grudnia, a następnie zespół przeniesie się na cztery koncerty  do Australii, a później wystąpi trzykrotnie w Japonii. Polski koncert Opeth rozpocznie kolejną część trasy grupy, podczas której oprócz krajów europejskich, formacja pojawi się również m.in. w Izraelu, Meksyku, Chile i w Brazylii.

 

Opeth obecnie koncertuje w składzie: Mikael Åkerfeldt, Martin Mendez, Fredrik Åkesson, Martin Axenrot i Joakim Svalberg. Po raz ostatni grupa wystąpiła w Polsce w pełnym secie koncertowym w marcu 2009 roku, dała wtedy niezapomniane show w wyprzedanej do ostatniego miejsca warszawskiej Stodole. Natomiast w sierpniu 2010 roku Opeth był jedną z gwiazd Metal Hammer Festival. 24 lutego Opeth zaprezentuje się na jedynym koncercie w Polsce, będzie to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć zespół z nowym materiałem w pełnym secie koncertowym!

 

Więcej informacji na stronie:
www.metalmind.com.pl

 

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel 32/205 25 00 (wew 101), e-mail: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.plwww.metalmind.com.pl

Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew 187), 032/253 77 60, shop@metalopolis.com.pl

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony