Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

L.Stadt wraca na trasę


data: 2012-03-31


Po niespełna dwóch miesiącach przerwy łódzka grupa L.Stadt wraca na trasę koncertową. Tym razem zespół uważany za jedną z najlepszych ekip koncertowych w kraju będzie można zobaczyć w piętnastu polskich miastach.

 

Każdy ich występ to koncertowa petarda, energetyczny wulkan, pełen magii, rytmu i surf rockowego brzmienia muzyczny spektakl. Ich świeże i niebanalne spojrzenie na muzykę porywa publikę już od pierwszego gitarowego riffu. Przekonać się o tym miała okazję nie tylko polska publiczność - do żelaznych punktów koncertowego CV grupy należą występy na dużych festiwalach muzycznych na całym świecie: Culture Collide w Los Angeles, dwukrotnie na SXSW w Austin, Indie Week i Canadian Music Week w Toronto, Afisha Picnic w Moskwie czy BeerFest w Belgradzie. Poza tym L.Stadt daje regularne koncerty w Polsce i odwiedza rodzime festiwale: Open’er, Off Festival i Coke Live Music a także Węgorzewo.

L.Stadt ma  w swoim dorobku artystycznym ma dwa albumy długogrające. Ostatni „EL.P”, wyprodukowanym przez cenionego amerykańskiego producenta Mikaela Counta (w CV ma m.in. DJ Shadowa, Radiohead). Płyta została wyróżniona nagrodą Gwarancja Kultury TVP w kategorii: Jazz, rock i inne... za surf rockowe brzmienie w zimnej Polsce.

L.Stadt tworzą czterej młodzi, profesjonalni muzycy: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski i dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera. Każdy z nich ma za sobą doświadczenie w innych grupach i udział w różnorodnych projektach muzycznych. Spontaniczność i wrodzony talent  oto, co stanowi uzupełnienie L.Stadtowskiej mieszanki. Dzięki niej potrafią tworzyć niebanalną, ambitną i jednocześnie rozrywkową muzykę dla słuchaczy o szerokich horyzontach.

Pełna lista koncertów:

10 lutego – Konstantynów Łódzki/ Miejski Ośrodek Kultury
11 lutego – Gniezno/ Klub Młyn
17 lutego – Kalisz/ Pod Muzami
18 lutego – Opole/ Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
23 lutego – Kraków/ Alchemia
24 lutego – Miechów/ Galeria „U Jaksy”
25 lutego – Tarnowskie Góry/ Yazzclub
2 marca – Tarnów/ CK Piwnica
3 marca – Chorzów/ Leśniczówka
10 marca – Konin/ Musztarda
16 marca – Sopot/ KissAss
17 marca – Włocławek/ Jazz Bar Tradycja
24 marca – Pioła/ Barka
30 marca – Wrocław/ Klub Liverpool
31 marca – Warszawa/ Sen Pszczoły

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony