Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

James Holden jeszcze w sierpniu w Warszawie


data: 2013-08-30
artysta: James Holden, Angelo Mike, Leon, Bshosa, Luke Hiero
organizator: Spółka Akcyjna
miasto: Warszawa
adres: ul. Spokojna 15
cena biletów: 25 zł, 35 zł w dniu koncertu


Organizatorzy Audioriver idą za ciosem i po niezwykle udanej, wyprzedanej edycji festiwalu, zapraszają na zdecydowanie bardziej kameralną, ale przy tym wyjątkową imprezę. Dziedziniec restauracji Spokojna 15 w Warszawie, 30 sierpnia zmieni się w plenerową przestrzeń wypełnioną muzyką Jamesa Holdena!

Spółka Akcyjnaorganizacja odpowiedzialna za Audioriver – nie po raz pierwszy sprowadza tego artystę do Polski. „Nie ukrywamy, że jest to jeden z naszych ukochanych muzyków.” – mówi rzecznik prasowy agencji, Łukasz Napora. „To jeden z nielicznych producentów, który co kilka lat odkrywa siebie na nowo, wytyczając przy tym nowe kierunki rozwoju muzyki elektronicznej.”

Dlaczego to robi? Bo za każdym razem, gdy stworzy coś oryginalnego, inni producenci zaczynają to naśladować. Tak było na początku kariery, gdy Holden wydał takie utwory, jak „Solstice” czy „Nothing”, które w niespotykany dotąd sposób łączyły gatunki trance i progressive.

Gdy to brzmienie stało się jednym z wiodących na scenie, artysta zrobił zdecydowany skręt w stronę IDM, przez co powstała oszałamiająca fuzja muzyki tanecznej i eksperymentalnej. Mowa o początkach wytwórni Border Community i takich hitach, jak „Break In The Clouds” czy remiks „The Sky Was Pink”. W 2006 roku wydał świetnie przyjęty album „The Idiots Are Winning” po czym niemal przestał wypuszczać nowe rzeczy. Jak powiedział w jednym z wywiadów: „byłem zmęczony i zniechęcony faktem, że wychodzi tak wiele nędznych podróbek mojego brzmienia. Potrzebowałem czasu, żeby znów stworzyć coś nowego.” I stworzył! W czerwcu tego roku wyszła niezwykle oryginalna i wciągająca płyta „The Inheritors”, na której poza techno i IDM słychać także krautrocka.

„Nie potrzebujemy szczególnych powodów, żeby sprowadzać Jamesa Holdena do Polski – jego fani i tak regularnie nas o to proszą. Jednak ta płyta jest tak dobra, że szybki przyjazd artysty uznaliśmy za obowiązkowy” – dodaje Napora.

SHORT INFO:

Nazwa imprezy: James Holden na Spokojnej

Data: 30 sierpnia 2013

Miejcse: Spokojna 15, Warszawa

Start: 21:00

Klimat: house, techno, IDM

PROGRAM:

James Holden (Wielka Brytania)

Angelo Mike

Leon

Bshosa

Luke Hiero


Bilety w promocyjnej cenie 25 zł dostępne są TUTAJ oraz w salonach Empik, ale radzimy się spieszyć, bo już w tej chwili na evencie na Facebooku zapisanych jest więcej osób niż przewidywana liczba wejściówek. W dniu wydarzenia cena wzrośnie do 35 zł.

Więcej info znajdziesz na stronie organizatora

RBL.TV jest patronem medialnym tej imprezy.

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony