Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Hard Rock Heroes Festival


data: 2011-11-28

WHITESNAKE, TSA, ALCATRAZZ feat. GRAHAM BONNET, THE ANSWER, KRUK, J.D. OVERDRIVE

 

28.11.11 - Katowice, Spodek, godz.16.00

 
 
Już 28 listopada w katowickim Spodku odbędzie się festiwal, który będzie prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników hard rockowych brzmień - Hard Rock Heroes Festival! Główną gwiazdą festiwalu będą twórcy takich nieśmiertelnych hitów jak "Is This Love" czy "Here I Go Again", angielska formacja Whitesnake, która przybędzie do naszego kraju w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek, "Forevermore". Na festiwalu wystąpi także legenda polskiej sceny muzycznej - TSA, ALCATRAZZ feat. GRAHAM BONNET, KRUK, J.D. OVERDRIVE oraz jedna z najbardziej intrygujących irlandzkich grup, The Answer!
 
Whitesnake założony został przez Davida Coverdale'a w latach 70-tych, kiedy artysta ten rozstał się z Deep Purple, do której to formacji Whitesnake był w początkowym etapie swojej działalności porównywany. Kariera zespołu nabrała rozpędu w 1984 roku, kiedy to premierę miał album "Slide It In", a kolejny krążek zespołu - "Whitesnake" z 1987 roku,  okazał się ogromnym sukcesem również na amerykańskim rynku, w samych Stanach płyta ta pokryła się 8-krotnie platyną. To właśnie z tego albumu pochodzą takie hard rockowe hymny jak "Still of the Night", "Here I Go Again", "Is This Love" czy "Give Me All of Your Love". 2 lata później ukazuje się album "Slip of the Tongue" nagarny ze Steve'em Vaiem, a kolejny studyjny krążek, "Restless Heart" wydany zostaje dopiero w 1997 roku, w tym czasie aktywność zespołu ograniczyła się do trasy koncertowej w 1994 roku oraz kolekcji Greatest Hits. W 2003 roku grupa obchodziła swoje 25-lecie, świętując je na wyprzedanej trasie koncertowej. W 2008 roku ukazuje się krążek "Good To Be Bad" i w ramach tournee, które promowało ten album, zespół dał niesamowite show w warszawskiej Stodole. W marcu swoją premierę miał najnowszy krążek Whitesnake - "Forevermore", który już ogłoszony został jednym z najlepszych albumów w dorobku grupy. Płyta promowana jest na trasie koncertowej, w ramach której Whitesnake wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, już 28 listopada w katowickim Spodku. Grupa pojawi się w Polsce w składzie: David Coverdale, Doug Aldrich, Reb Beach, Michael Devin i Brian Tichy.
 
Polską gwiazdą festiwalu będzie legenda rodzimej sceny rockowej lat 80-tych, prekursorzy heavy metalu nad Wisłą  - TSA. Grupa założona została w 1979 roku, w Opolu i działała do 1989 roku. Formacja w swoim klasycznym składzie reaktywowana została w 2001 roku i do dnia dzisiejszego należy do czołówki polskiej sceny muzycznej. Grupa ma na swoim koncie 7 płyt studyjnych, z czego ostatnia, "Proceder" ukazała się w 2004 roku i została jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce. TSA zagra na festiwalu w swoim klasycznym składzie: Marek Piekarczyk, Andrzej Nowak, Stefan Machel, Janusz Niekrasz i Marek Kapłon.
 
Kolejnym wykonawcą, który potwierdził swój udział na festiwalu, jest Alcatrazz feat. Graham Bonnet. Bonnet lo żywa legenda hard rocka, artysta ten śpiewał wcześniej w takich grupach jak np. Rainbow i Michael Schenker Group i wiadomo już, że podczas katowickiego koncertu nie zabraknie utworów z repertuaru tych dwóch formacji! Będzie to pierwsza wizyta tego artysty w Polsce! Bonnet założył Alcatrazz w 1983 roku, a obok niego w zespole znaleźli się również Jimmy Waldo oraz Gary Shea. Po uzupełnieniu składu o Yngwie Malmsteena i Jana Uvena, formacja nagrała swój debiutancki krążek , "No Parole From Rock 'N' Roll", na który duży wpływ miały dokonania poprzedniej grupy Bonneta, Rainbow. W 1985 roku ukazuje się kolejny album, "Disturbing The Peace", na którym szeregi grupy zasilił Steve Vai. W kolejnym roku premierę ma ostatnia studyjna płyta zespołu, "Dangerous Games", natomiast w 1987 roku formacja zostaje rozwiązana i każdy z muzyków poświęca się pracy nad swoimi projektami. Wielki come back zespołu następuje w 2007 roku, grupa reaktywowana zostaje pod nazwą Alcatrazz featuring Graham Bonnet i formacja zaproszona zostaje przez Joe Lynn Turnera na wyprzedaną trasę koncertową po Japonii, a następnie gra serię koncertów, które przyjmowane są z niezwykłym entuzjazmem fanów. W tym roku rozpoczęły się także prace nad nowym studyjnym albumem grupy. Bonnet z zespołem pozostaje w rewelacyjnej formie koncertowej.
 
The Answer - Grupa powstała w 2000 roku i ma już na swoim koncie dwa albumy: "Rise" (2006) oraz "Everyday Demons" (2009). Natomiast 3 października ukaże się najnowszy krążek Irlandczyków, "Revival". W swojej twórczości zespół miesza ze sobą hard rocka z bluesem i klasycznym rockiem. Zanim jeszcze  ukazał się debiutancki album, formacja została uznana przez magazyn "Classic Rock" za najlepszy nowy zespół roku oraz supportowała londyński koncery Deep Purple. Po wydaniu "Rise" grupa intesywnie koncertowała m.in. u boku takich zespołów jak Whitesnake, Aerosmith czy The Rolling Stones. Natomiast w 2008 i 2009 roku kapela supportowała AC/DC na światowej trasie Black Ice World Tour.  Formacja zrobiła piorunujące wrażenie nie tylko na miłośnikach klasycznego rocka i dziennikarzach, ale również i na innych artystach, do fanów The Answer zaliczają się np. Jimy Page (Led Zeppelin) i Joe Elliott (Def Leppard). Obecnie zespół tworzą: Cormac Neeson (voc), Paul Mahon (g), Micky Waters (b), James Heatley (dr). 
 
Kruk to obecnie najlepszy polski hard rockowy zespół, grupa ma już na swoim koncie koncerty u boku takich gwiazd jak np. Deep Purple czy Uriah Heep. W czerwcu ukazał się nowy album formacji , "It Will Not Come Back". Krążek, na którym gościnnie wystąpił m.in.  Doogie White (Rainbow, Midnight Blue,Yngwie Malmsteen, Tank) wzbogacony został o koncertowe DVD zespołu.
 
J.D. Overdrive to jeden z najciekawszych tegorocznych debiutantów. Z końcem maja ukazał się pierwszy album grupy, "Sex, Whiskey & Southern Blood", na którym znalazło się 11 utworów, w tym interpretacja klasyka spod pióra Jimmi'ego Hendrixa - "Purple Haze". Zespół istnieje od 2007 r. i supportował już m.in. Down i Black Label Society. Wokalista J.D. Overdrive, Suseł, tak zapowiada występ zespołu: "Bardzo nas cieszy dołączenie naszej skromnej ekipy do tak zacnego grona. Bohaterowie hard rocka z nas żadni, ale obiecujemy godnie i z wykopem rozpocząć to rockowe święto!".
 
Metal Mind Productions
zaprasza
 

HARD ROCK HEROES FESTIVAL

WHITESNAKE, TSA, ALCATRAZZ feat. GRAHAM BONNET, THE ANSWER, KRUK, J.D. OVERDRIVE

 
28.11.11 - Katowice, Spodek, godz.16.00
 
Otwarcie bram: 15:20
Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony