Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Granie Na Żywo - Żywiołak w Krakowie oraz Waglewski & Łęczycki w Warszawie


data: 2012-01-23
artysta: Żywiołak / Waglewski & Łęczycki
organizator: Agencja Plej
miasto: Kraków / Warszawa
adres: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9; Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
cena biletów: Żywiołak: 30/40 zł; Waglęwski & Łęczycki: 32/42 zł

Granie Na Żywo – Żywiołak w Krakowie oraz Waglewski & Łęczycki w Warszawie

Data: 23.01.2012

23 stycznia 2012 na scenie Hard Rock Cafe Kraków wystąpi najlepszy polski zespół heavy-folkowy – formacja Żywiołak, zaś w Hard Rock Cafe Warsaw zagra znakomity koncertowy duet – Waglewski & Łęczycki.

 

Koncert: Żywiołak
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

 

Zespół Żywiołak powstawał od początku 2005 r. - pierwotnie jako duet dwóch muzyków: Roberta Jaworskiego - grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: "ich troLe", czy "Kapela ze Wsi Warszawa", oraz Roberta Wasilewskiego - współzałożyciela i gitarzysty zespołu "Open Folk". Niemalże cały rok 2005 to żmudna współpraca tych dwóch muzyków, do których to stopniowo dołączają dwie wokalistki: Anna Piotrowska z zespołu "Goście z Nizin" i Izabela Byra z zespołu "Detonacja" (zastąpione w 2011 roku przez Monikę Wierzbicką i Karinę Kumorek) oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych: Maciej Łabudzki (zastąpiony potem przez Macieja Dymka).

Za debiut zespołu Żywiołak można przyjąć występ w warszawskim klubie "Jadłodajnia Filozoficzna" 8 grudnia 2005. Już dzień później zespół bierze udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" w Lublinie, na którym to zostaje bardzo gorąco przyjęty i zdobywa Nagrodę Publiczności. Cztery miesiące później grupa otrzymuje Grand Prix - Nagrodę Prezesa Polskiego Radia na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki folkowej "Nowa Tradycja" w Warszawie. Kolejne sukcesy to: Grand Prix na "Międzynarodowym Festiwalu gry na instrumentach dawnych i byle czym" w Starogardzie Gdańskim, Pierwsza nagroda w przeglądzie zespołów rockowych "Młode Wilki - Rebelia" organizowanym przez warszawski klub "Stodoła". Wybór przez Piotra Kaczkowskiego utworu "Oko Dybuka" na składankę Minimax 4 oraz nominacja do Nagrody Muzycznej Programu Trzeciego im. Mateusza Święcickiego - "Mateusze 2007" - za nowatorstwo w zmaganiu się z folkową materią (2007).

 

Zespół ma za sobą mnóstwo występów w min. na Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi (2007), Opener Festival (2008) oraz Przystanku Woodstock (2008). Żywiołak grał na wielu plenerach i imprezach klubowych w całym kraju, promował polską kulturę w Moskwie, koncertował w Niemczech, Norwegii, Czechach i na Węgrzech.

Do tej pory formacja nagrała 3 albumy: “Muzyka Psychodelicznej Świtezianki”, “Nowa Ex-Tradycja” oraz “Nowa Mix-Tradycja”.

 

 

 

Koncert: Waglewski & Łęczycki
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 32 zł (przedsprzedaż) / 42 zł (w dniu koncertu)

 

 
Waglewski & Łęczycki to koncertowy, akustyczny projekt dwóch znakomitych muzyków.

 
Wojciech Waglewski to założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu "Męskie Granie", gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Muzyk studyjny i producent wielu płyt. Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak "Bemibem", "Osjan", "Morawski Waglewski Nowicki Hołdys". Laureat Paszportu Polityki za działalność kompozytorską i producencką oraz za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.

 

Bartek "Boruta" Łęczycki to z wykształcenia socjolog. Ceniony nauczyciel gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej. Najlepszy Harmonijkarz w Polsce w 2005 oraz 2006 r. wg Czytelników kwartalnika "Twój Blues". Współpracował z czołówką polskich muzyków bluesowych i jazzowych (np. Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Mateusz Pospieszalski, Marcin Masecki, Mariusz Bogdanowicz, Artur Lesicki, Jacek Niedziela, Sławek Wierzcholski, Roman Puchowski czy Piotr Biskupski). Ostatnio współpracuje z muzykami wywodzącymi się z hip-hopu - Fiszem i Emade. W 2007 r. otrzymał platynową płytę za udział w projekcie "Maleńczuk & Waglewski - Koledzy".

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony