Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Granie Na Żywo - w każdy poniedziałek w Hard Rock Cafe w Warszawie i Krakowie


data: 2011-12-05
artysta: Kukiz, Afromental, Marek Piekarczyk
organizator: Agencja Plej
miasto: Warszawa i Kraków
adres: Hard Rock Cafe

Granie Na Żywo – w każdy poniedziałek w Hard Rock Cafe w Warszawie i Krakowie
Data: 28.11.2011

 


Cykl Granie Na Żywo powraca! Tym razem gramy w każdy poniedziałek, w dwóch miastach naraz – o 20:00 w Krakowie i o 21:00 w Warszawie. Podczas pierwszej imprezy – już 28 listopada – zagrają Kukiz i Piersi (Kraków) oraz Wojtek Pilichowski & Bruk Braders (Warszawa).


Koncert: Kukiz i Piersi
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 35 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Kukiz i Piersi to zespół, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Kto z nas nie zna repertuaru Pierwszych Buntowników PRL?

Początki były takie - Jarocin ’84: Paweł Kukiz i Jezioro (pierwszy gitarzysta Piersi) znaleźli w JOK-u śpiewnik z wierszami socrealistycznymi i postanowili do kilku z nich dopisać melodie. Zdobyli jedną z pierwszych nagród! Od tamtej pory zespół wydał 7 płyt: "Piersi", "My już są Amerykany", "Live '93", "Powrót do raju", "Raj na ziemi", "Pieśni ojczyźniane", "Piracka Płyta".

Obecny skład grupy tworzą: Paweł "Giorgio" Kukiz – śpiew, Marek "Mały" Kryjom – śpiew, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, Zbigniew "Dziadek" Moździerski – gitara basowa, Wojciech "Amores" Cieślak – gitara elektryczna, Krzysztof "Alladyn" Imiołczyk – instrumenty klawiszowe, Marcin "Manio" Papior – instrumenty perkusyjne.

Wszechstronny i charyzmatyczny wokalista Paweł Kukiz oprócz współtworzenia zespołu Piersi, brał udział również w kilku innych projektach: Aya RL, Emigranci, Yugopolis, Yugoton, Borysewicz Kukiz, Krzyżacy, jak również ma na swoim koncie działania aktorskie, uwieńczone otrzymaniem nagrody Monidło 2010 dla najlepszego aktora naturszczyka.

Podczas koncertów Kukiza i Piersi wykonywane są piosenki z większości projektów muzycznych Pawła Kukiza, i chociaż utwory takie jak "Skóra", "O Nic Nie Pytaj", "Rowerek", czy "Całuj Mnie" to już klasyka, nadal aktualne pozostaje ich uniwersalne przesłanie.


Koncert: Wojtek Pilichowski & Bruk Braders
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 27 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994 roku. Do tej pory wydał ich osiem  (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio, jak i DVD.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny - w sumie kilka milionów nośników i kilka tysięcy koncertów.
 
Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Włochy), European Bass Day (Niemcy), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Aktualnie działa w pięciu składach: Pilichowski Band, PiR2, Jan Bo, Rock Loves Chopin, Music Master: Chopin oraz Cichoński - Pilichowski Quartet.

W marcu 2010 roku ukazała się nowa, studyjna płyta Wojtka pod tytułem :"Fair of Noise". Jest to jego dziewiąty, solowy album. Ukazaniu się płyty towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca ok. 50 koncertów w całym kraju. W marcu 2011 roku odbyła się premiera koncertowej płyty Wojtka – jest to rejestracja koncertu, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia.Bruk Braders to grupa 3 beatboxerów związanych z Bruk Festivalem. W skład zespołu wchodzą światowi mistrzowie tworzenia muzyki bez udziału instrumentów: niekwestionowany autorytet na polskiej scenie - Blady Kris, wicemistrz świata z Belgii - Roxorlopps oraz Dharni – mistrz Azji z Singapuru. Występy Bruk Braders są niezwykle żywiołowe, oryginalne i zaskakujące. szeroka publiczność miała okazję poznać formację podczas finału II edycji programu "Must Be The Music".


Data: 05.12.2011

Podczas kolejnej odsłony cyklu Granie Na Żywo w Krakowie usłyszymy elektryzujący glos Marka Piekarczyka w ramach solowego projektu artysty pt. „Akustycznie”, zaś w Warszawie będziemy świadkami premierowego koncertu nowej płyty zespołu Afromental pt. „The B.O.M.B.”

Koncert: Marek Piekarczyk Akustycznie
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 22 zł (przedsprzedaż) / 32 zł (w dniu koncertu)

Marek Piekarczyk to wokalista, kompozytor oraz autor tekstów. W swoim dorobku ma 19 albumów studyjnych. Wraz z zespołem TSA zagrał ok. 2000 koncertów Polsce i poza granicami kraju - min. w USA, Kanadzie, Belgi, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.

Poza wydawnictwami studyjnymi w latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze pt. "Jesus Christ Super Star ". W listopadzie 2008 wystąpił wraz z „Night Rider Symphony”, stuosobowym chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater w Chicago na galowym koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA. 24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka pt. „Źródło”.

Podczas koncertów granych pod nazwą „Marek Piekarczyk – Akustycznie” artyście towarzyszą muzycy w składzie: Tadeusz Apryjas (gitara, voc.), Grzegorz Kapcia (gitara, voc. drumla, harmonica) oraz Jacek Borowiecki (instrumenty perkusyjne, voc.).

Koncert: Afromental
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 28 zł (przedsprzedaż) / 42 zł (w dniu koncertu)

Koncert premierowy nowego albumu pt. „The B.O.M.B.”

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było!
 
Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu. Repertuar grupy to mieszanka funky, soulu, R&B, hip-hopu, popu i rocka. Już debiutancki album zatytułowany „The Breakthru” (2007) został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i krytyków muzycznych. Otrzymał m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2008 w kategorii – „Album Roku Hip-Hop/R’n’B”. Pierwszy singiel z płyty - „I`ve Got What You Need” został wybrany spośród ponad 300 zgłoszeń do ?nałowej szóstki koncertu Trendy podczas festiwalu Top Trendy 2007 w Sopocie. Kolejnymi singlami z płyty były utwory: „Thing We’ve Got” i „Happy Day”. „Playing with pop” (2009) - drugi album studyjny zespołu, oprócz nowych kompozycji zawiera także piosenki specjalnie przygotowane do filmu „Kochaj i tańcz” oraz serialu „39 i pół”, w którego drugiej serii zespół występował, grając samych siebie. Album ten zyskał status złotej płyty i pozwolił grupie wspiąć się na szczyt czołówki polskich zespołów, czego efektem są liczne nagrody i wyróżnienia oraz stale rosnąca ilość wiernych fanów. Najbardziej znane utwory z tej płyty to: „Pray 4 Love” i „Radio Song”.

W czerwcu 2009, podczas festiwalu w Opolu, Afromental otrzymał statuetkę Superjedynka w kategorii „Zespół Roku” przyznawaną w głosowaniu widzów Telewizji Polskiej. W tym samym roku zespół uczestniczył również w prestiżowej serii koncertów Hity na Czasie transmitowanych przez TVP, a także wystąpił podczas finału konkursu Sopot Festival.

Rok 2010 stał pod znakiem wielu sukcesów, wyróżnień i nagród. W lutym zespół otrzymał dwie nominacje do Fryderyka w kategoriach: „Album Roku Hip-Hop/R’n’B” (za „Playing With Pop”) oraz „Zespół Roku”. Grupa otrzymała również nagrody Comet oraz Eska Music Award w kategorii „Zespół Roku 2010”. Kolejnym wyróżnieniem było ogłoszenie zespołu „Talentem Roku 2010” przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie. W sierpniu, podczas konkursu w ramach Orange Warsaw Festival 2010, zespół zdobył główną nagrodę – „Wow! Music Award”. W listopadzie otrzymał prestiżową statuetkę MTV European Music Award 2010 w kategorii „Najlepszy Polski Artysta 2010” i znalazł się w Top 5 nominowanych do tej samej nagrody w kategorii „Najlepszy Europejski Artysta 2010”! 24 lutego 2011 podczas gali Comet, Afromental otrzymał nagrodę dla najlepszego zespołu roku. Kolejnymi tegorocznym wyróżnieniami są: nominacja do nagrody Fryderyk w kategorii Teledysk Roku i Eska Music Award 2011 za Video Roku („Rock&Rollin’ Love”, reż. Mitja Okorn) oraz nagroda „Artysta bez granic” od TVP Polonia, którą zespół otrzymał podczas występu na festiwalu w Opolu. 15 listopada 2011 ukazała się trzecia płyta zespołu pt. „The B.O.M.B.”, której zapowiedzią są utwory: „Rock&Rollin’ Love” i „Rollin’ With You”.

Afromental to: Łozo (Wojciech Łozowski - wokal), Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki - instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres - perkusja), Dziamas (Grzegorz Dziamka - instr. perkusyjne).


Data: 12.12.2011

12 grudnia, w ramach cyklu Granie Na Żywo w Krakowie usłyszymy Wojtka Pilichowskiego z nowym projektem „Wojtek Pilichowski TT-Electro”, natomiast w Warszawie na scenie zaprezentuje się Kukiz i Piersi. Tego dnia świętować będziemy także I Urodziny Hard Rock Cafe Kraków!

Koncert: Wojtek Pilichowski TT-Electro
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 22 zł (przedsprzedaż) / 32 zł (w dniu koncertu)

I Urodziny Hard Rock Cafe Kraków

Wojtek Pilichowski TT-Electro to nowy projekt polskiego mistrza basu, w którym nawiązuje on do aktualnych trendów związanych ze współczesną muzyką electro.

We współpracy z Tomaszem Świerkiem, artysta stworzył nowoczesne aranżacje swoich utworów prezentujące nowe spojrzenie na swoją dotychczasową twórczość. Muzycznie projekt nawiązuje do klimatów klubowych w zderzeniu z którymi indywidualność artystyczna Wojtka nabiera nowego wyrazu i kształtu.

Premiera projektu miała miejsce w Mannheim – podczas największego festiwalu basowego – „Feel the Bass” – gdzie Wojtek został zaproszony jako główna gwiazda.

Koncert: Kukiz i Piersi
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 35 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)

Kukiz i Piersi to zespół, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Kto z nas nie zna repertuaru Pierwszych Buntowników PRL?

Początki były takie - Jarocin ’84: Paweł Kukiz i Jezioro (pierwszy gitarzysta Piersi) znaleźli w JOK-u śpiewnik z wierszami socrealistycznymi i postanowili do kilku z nich dopisać melodie. Zdobyli jedną z pierwszych nagród! Od tamtej pory zespół wydał 7 płyt: "Piersi", "My już są Amerykany", "Live '93", "Powrót do raju", "Raj na ziemi", "Pieśni ojczyźniane", "Piracka Płyta".

Obecny skład grupy tworzą: Paweł "Giorgio" Kukiz – śpiew, Marek "Mały" Kryjom – śpiew, gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe, Zbigniew "Dziadek" Moździerski – gitara basowa, Wojciech "Amores" Cieślak – gitara elektryczna, Krzysztof "Alladyn" Imiołczyk – instrumenty klawiszowe, Marcin "Manio" Papior – instrumenty perkusyjne.

Wszechstronny i charyzmatyczny wokalista Paweł Kukiz oprócz współtworzenia zespołu Piersi, brał udział również w kilku innych projektach: Aya RL, Emigranci, Yugopolis, Yugoton, Borysewicz Kukiz, Krzyżacy, jak również ma na swoim koncie działania aktorskie, uwieńczone otrzymaniem nagrody Monidło 2010 dla najlepszego aktora naturszczyka.

Podczas koncertów Kukiza i Piersi wykonywane są piosenki z większości projektów muzycznych Pawła Kukiza, i chociaż utwory takie jak "Skóra", "O Nic Nie Pytaj", "Rowerek", czy "Całuj Mnie" to już klasyka, nadal aktualne pozostaje ich uniwersalne przesłanie.


Data: 19.12.2011

Podczas ostatniego grudniowego koncertu z cyklu Granie Na Żywo na scenie Hard Rock Cafe Kraków zobaczymy legendarną grupę Big Cyc, zaś w Hard Rock Cafe Warsaw wystąpi Marek Piekarczyk z akustycznymi aranżacjami swoich utworów.

Koncert: Big Cyc
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 27 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)

Big Cyc to legenda polskiej sceny muzycznej, która w tym roku obchodziła 22-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na rynku wydawniczym pojawiła się bogato ilustrowana biografia zespołu pod wszystko mówiącym tytułem „Big Cyc - na barykadzie rokędrola”.

Grupa wielokrotnie uczestniczyła w najważniejszych festiwalach muzycznych - od Jarocina po Opole. Big Cyc wydał 15 płyt, sprzedanych w łącznym nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy. Znakiem rozpoznawczym zespołu są teksty komentujące polską rzeczywistość i przebojowa muzyka. Dzieje się tak za sprawą znanych szerokiej publiczności piosenek Dżej Dżeja i charyzmie frontmana oraz tekściarza - Krzysztofa Skiby.

Muzyczną wizytówką zespołu są znane szerokiej publiczności przeboje takie jak „Makumba", „Berlin Zachodni", „Facet to świnia", „Załóż czapkę skinie”, „Moherowe berety”, „Wielka miłość do babci klozetowej” czy piosenka do serialu „Świat według Kiepskich".

Big Cyc zagrał już ponad 2000 koncertów na całym świecie,  m.in. w USA, Kanadzie, Anglii, Austrii, Holandii, Belgii, Finlandii, Szwajcarii, Szkocji i Niemczech.

Koncert: Marek Piekarczyk Akustycznie
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 22 zł (przedsprzedaż) / 32 zł (w dniu koncertu)

Marek Piekarczyk to wokalista, kompozytor oraz autor tekstów. W swoim dorobku ma 19 albumów studyjnych. Wraz z zespołem TSA zagrał ok. 2000 koncertów Polsce i poza granicami kraju - min. w USA, Kanadzie, Belgi, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.

Poza wydawnictwami studyjnymi w latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze pt. "Jesus Christ Super Star". W listopadzie 2008 wystąpił wraz z „Night Rider Symphony”, stuosobowym chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater w Chicago na galowym koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA. 24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka pt. „Źródło”.

Podczas koncertów granych pod nazwą „Marek Piekarczyk – Akustycznie” artyście towarzyszą muzycy w składzie: Tadeusz Apryjas (gitara, voc.), Grzegorz Kapcia (gitara, voc. drumla, harmonica) oraz Jacek Borowiecki (instrumenty perkusyjne, voc.).

Więcej informacji na http://www.granienazywo.plBilety na oba koncerty do nabycia w sieciach Eventim ( http://www.eventim.pl ) oraz Ticketpro ( http://www.ticketpro.pl ).

Koncerty tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalach Hard Rock Cafe obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizator: Agencja Plej.

Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe sponsoruje Żywiec.
 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony