Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Granie na Żywo: Öszibarack i Piotr Rogucki


data: 2012-02-13
artysta: Öszibarack / Piotr Rogucki
organizator: Plej
miasto: Kraków / Warszawa
adres: Kraków: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9 / Warszawa: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
cena biletów: Kraków: 20/30 zł; Warszawa: 28/38 zł


Granie Na Żywo – Öszibarack w Krakowie oraz Piotr Rogucki w Warszawie

Data: 13.02.2012

 

Podczas kolejnych koncertów z cyklu Granie Na Żywo w Krakowie zagra formacja Öszibarack, zaś w Warszawie w ramach solowego projektu wystąpi lider grupy Coma, czyli Piotr Rogucki.

 

Koncert: Öszibarack
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

 

25 października 2011 odbyła się premiera nowego, trzeciego albumu grupy Öszibarack pod przewrotnym tytułem „40 Surfers Waiting For The Wave”. Wydawcą jest Chaos Management Group oraz EMI Music Poland.

 

Nowa, trzecia już płyta Öszibarack „40 Surfers Waiting For The Wave” nie jest ani tak ascetyczna jak „Moshi Moshi”, ani avant-popowo-pastiszowa jak „Plim Plum Plam”. To płyta całkiem inna. Jest to dojrzały, bardzo emocjonalny i energetyczny zapis, wolny od trendów i mód. „40 Surfers...” to hipnotyczne, namiętne melodie i bezkompromisowa, plemienna wręcz, atawistyczna transowość. Kulminacyjne momenty utworów, to żywy ogień i punkowy pazur. Czterdziestu serferów to tęsknota za podróżą. Nawet wtedy kiedy się z niej dopiero wróciło. Nieustająca potrzeba bycia w ruchu. Głód nowego. Budzenie się ciągle w nowym miejscu. Odwiązywanie lin, odkrywanie. Melancholia i przestrzeń zderza się z plemiennym tańcem.

 

W warstwie lirycznej nie brakuje światów różnych od rzeczywistego - światów niczym z powieści braci Strugackich. Jest też  szeregowiec Wojtek - niedźwiedź, ulubieniec polskich żołnierzy, który wraz z nimi walczył pod Monte Casino. Jego historia wzrusza do łez. Wspaniały skrawek pięknej historii do opowiadania – „Wojtek, The Bear Soldier”. Bardzo energetyczny „Black Hawk” ma wymiar szerszy. Dotyczy wojny w ogóle i nie jest na stałe wpisany w konkretne miejsce. Tu inspiracją była prawdziwa postać - wódz sauków i lisów, indianin z krwi i kości, właściciel nazwiska nie do powtórzenia - Ma-ka-tai-me-she-kia-kiak. Kojący i niepokojący zarazem „Oh, Sailor” to podskórne pragnienie za miejscem nienazwanym, bo każdy rodzi się i od razu zapada w senne marzenie jak w morze…

 

Öszibarack, w składzie: Katarzyna Piszek - śpiew, Agim Dzeljilji - elektronika, pianino, elektryczne pianino, gitara, theremin, chórki, Tomasz Dogiel - elektronika, bas, Jan Emil Młynarski - perkusja oraz Jose Manuel Alban Juarez - perkusjonalia.

 

Koncert: Piotr Rogucki
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 28 zł (przedsprzedaż) / 38 zł (w dniu koncertu)

 

Piotr Rogucki to wokalista i frontman grupy Coma, która na rynku polskim zadebiutowała w 2004 roku albumem „Pierwsze wyjście z mroku” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2004), zdobyła wierną publiczność dzięki energetycznym koncertom i potwierdziła swoją pozycję na scenie rockowej dzięki platynowym płytom „Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2006) oraz „Hipertrofia” (Fryderyk za najlepszy album rockowy 2008). Piotr Rogucki swoją karierę sceniczną rozpoczynał grając solo z towarzyszeniem gitary, by dopiero potem związać się z łódzką grupą i przejść na stronę rocka. Jak sam mówi „od zawsze planowałem wydanie  albumu solowego czując pokłady ekspresji całkiem odmienne od tych prezentowanych w zespole Coma i szukając dla nich właściwego ujścia”.

 

Tym czasem po latach starań plany nabrały realnej postaci. Album o tytule „Loki – wizja dźwięku”, jak mówi Piotr Rogucki „jest zapisem ścieżki dźwiękowej do filmu muzycznego, który nie powstał”.

 

Album, w piętnastu odsłonach, opowiada historię muzyka rockowego i awanturnika o pseudonimie Loki - postaci o ekscentrycznych poglądach i zachowaniach, łamiącego stereotypy i wzbudzającego kontrowersje, który przy tym jest bezkrytycznie uwielbiany przez swoich towarzyszy, a w szczególności kobiety. Oryginalne interpretacje wokalne na płycie zawierają elementy recytacji, czasem z pogranicza ekspresji znanej z wykonań musicalowych i teatralnych, odsłaniają kompletnie odmienne, od prezentowanych fanom Comy, środki wyrazu używane przez Piotra Roguckiego. Teksty jego autorstwa zawiązują się w niestereotypowe i odważne konstrukcje z dużą wrażliwością słowa, poczuciem humoru, odrobiną zgryźliwej ironii i zaskakującą  lekkością, sprawiają że w świecie Lokiego słuchacz czuje się jak z wizytą w mieszkaniu u sąsiadów, podglądając z przyjemnością często folklorystyczne i na wskroś polskie pejzaże.

 

Muzycznie bez najmniejszych wątpliwości Rock, choć to pojęcie zbyt ogólne, bowiem trudno wrzucić to wydawnictwo do jakiegoś konkretnego worka. Muzyka autorstwa Piotra Roguckiego w doskonałych, często eksperymentalnych aranżacjach, coraz bardziej znanego wśród słuchaczy brzmień alternatywnych multiinstrumentalisty i producenta Mariusza Wróblewskiego. Brzmienie pod  wyraźnymi wpływami zespołów brytyjskich ciekawie skonfrontowane z całą gamą możliwości wokalnych Roguckiego. Płyta ryzykowna ale pełna dobrych utworów, które miały szansę sprawdzić  się nie tylko podczas słuchania w domu ale również na trasie koncertowej.

 

Loki odwiedził podczas trasy najważniejsze ośrodki kulturalne w Polsce. Zagrał też na Festiwalu w Jarocinie. Odwiedził również radiową Czwórkę. Teraz Loki wraca, by odwiedzić kilka miast podczas zimowej trasy.

 

Więcej informacji na http://www.granienazywo.pl

 

Bilety do nabycia w sieciach Eventim
http://www.eventim.pl
oraz
Ticketpro 
http://www.ticketpro.pl

 

Koncerty tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalach Hard Rock Cafe obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

 

Organizator: Agencja Plej

 

Koncerty z cyklu Granie Na Żywo w Hard Rock Cafe sponsoruje Żywiec.

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

 • minimus

  2012-02-13 | 16:45

  Piotr Rogucki minimus.chan@gmail.com

 • mrowcia

  2012-02-13 | 16:45

  Piotr Rogucki gorek23@o2.pl

 • Maktare

  2012-02-13 | 16:45

  Piotr Rogucki / incognito@fejm.pl

 • mrowcia

  2012-02-13 | 16:45

  koncert: Piotr Rogucki mail: gorek23@o2.pl

 • Bogna.Kałużyńska

  2012-02-13 | 16:45

  Piot Rogucki bognul@gmail.com

 • Bogna.Kałużyńska

  2012-02-13 | 16:45

  Piotr Rogucki bognul@gmail.com

 • demo

  2012-02-13 | 16:45

  Piotr Rogucki

 • Banita

  2012-02-12 | 22:53

  kiedy będą wyniki? wejściówki zostały juz rozdane? ;)

 • zakosiliminick

  2012-02-12 | 17:09

  zakosiliminick@gmail.com Piotr Rogucki

 • Wiesław.Płonka

  2012-02-12 | 15:51

  plonka.ewa@onet.eu Piotr Rogucki

 • 1 2 3 Następny

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony