Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Granie Na Żywo - KlezmaFour w Krakowie oraz Projekt Warszawiak w Warszawie


data: 2012-01-30
artysta: KlezmaFour / Projekt Warszawiak
organizator: Agencja Plej
miasto: Kraków / Warszawa
adres: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9; Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
cena biletów: KlezmaFour: 25/35 zł; Projekt Warszawiak: 28/42 zł

Data: 30.01.2012

30 stycznia, podczas kolejnych koncertów z cyklu Granie Na Żywo w Krakowie scena należała będzie do formacji KlezmaFour, zaś stolicą zawładnie kultowy Projekt Warszawiak.

Koncert: KlezmaFour
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

 
KlezmaFour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem oraz Warszawą. Właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu formacja czerpie swoje inspiracje, muzycy podchodzą do niej jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk-rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem.

Zespół jest laureatem dwóch nagród prestiżowego International Joods Muziekfestival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box.

 

Formacja KlezmaFour powstała w 1999 roku w Lublinie. Od tamtego czasu stale koncertuje. Grupa ma na swoim koncie występy zarówno w klubach jaki i filharmoniach w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Kanada oraz USA). Zespół niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwintetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa.

 

 

Rzeczą do której od samego początku zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. "Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi - to nasz cel, do którego dążymy od początku". Członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie.

 

 

 

 


Koncert:
Projekt Warszawiak
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 28 zł (przedsprzedaż) / 42 zł (w dniu koncertu)

 


Warszawa. Miasto ze złamanym kręgosłupem, zniszczoną tradycją i brzydkim, nieuprzejmym dziś charakterem, zasługuje na szacunek. Niewiele autentycznych śladów przeszłości tu zostało, tym bardziej warto ich poszukać i podzielić się z innymi.

 

Projekt Warszawiak to swoisty hołd złożony wszystkim ulicznym wykonawcom, przedwojennym kompozytorom i autorom tekstów, którzy nadawali muzyczny charakter temu miastu.

 

 

 

W projekt zaangażowani są:

Łukasz Garlicki - aktor, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. Współtwórca kilku offowych projektów muzycznych (m.in. Kobyły z Saturna, Działoszyn Band - razem z muzykami Łąki Łan). Grał w flmach, m.in. D. Gajewskiego, A. Wajdy i W. Pasikowskiego.

 

 

 

Jacek Jędrasik - copywriter, autor tekstów oraz muzyki do przedstawień teatralnych. Współtwórca kliku offowych projektów muzycznych (m.in. Kobyły z Saturna, Działoszyn Band - razem z muzykami Łaki Łan). Występował, m.in. na festiwalu muzyki współczesnej Ad Libitum, oraz w Jarocinie.

 

 

 

Szymon Orfin - reżyser dźwięku, kompozytor, bębniarz. Wolny strzelec. Współautor wielu projektów muzycznych. Występował m.in. na festiwalach Ad Libitum, Hożarty, Transvizualia.

 

 

 

Marek Kępa - utalentowany gitarzysta młodego pokolenia. Współtworzył projekty takie jak Deliryka, Pongo Pongo, Richter's band.

 

 

 

Dominik Jędrzejczyk - Muzyk sesyjny, występował m.in. z Ewą Farną, Stachurskym, Kapitanem Nemo, Robertem Osamem. W dorobku cztery wydane płyty, oprócz PW współpracuje obecnie z zespołem Harlem przygotowując się do nagrania szóstej płyty zespołu oraz koncertuje razem z muzykami formacji w kraju i za granicą.

 

 

 

Maciek Cyngot - gitarzysta basowy, absolwent Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II st. im. K.Komedy w Warszawie. Doskonały muzyk sesyjny z bogatym doświadczeniem scenicznym. Gościł na deskach teatru muzycznego Rampa.

 

Całość materiału Projektu Warszawiak powstała na przełomie 2009-2010. Wszystkie nagrania, produkcję i miksy zrealizowano w warszawskich studiach IGRA Productions i BRZMI Produkcje.

 

 

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony