Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Granie Na Żywo - Grzegorz Kapołka w Krakowie oraz D4D w Warszawie


data: 2012-01-16
artysta: Grzegorz Kapolka / D4D
organizator: Agencja Plej
miasto: Kraków / Warszawa
adres: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9; Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
cena biletów: Grzegorz Kapolka: 20/30 zł; D4D: 15/22 zł

Granie Na Żywo – Grzegorz Kapołka w Krakowie oraz D4D w Warszawie

Data: 16.01.2012

Już 16 stycznia 2012 w Krakowie zagra mistrz gitary elektrycznej - Grzegorz Kapołka. W Warszawie natomiast będziemy mięli okazję posłuchać niezwykłego elektronicznego kwartetu – grupy D4D. Całość odbędzie się w ramach cyklu Granie Na Żywo.


Koncert:
Grzegorz Kapołka
Miejsce: Hard Rock Cafe Kraków, Plac Mariacki 9
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

 

Grzegorz Kapołka to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest doświadczonym i znanym muzykiem. Uczestniczył w nagraniu wielu albumów, m.in. takich wykonawców jak Irek Dudek, Martyna Jakubowicz, Young Power czy Golec uOrkiestra. Artysta jest również autorem kilku krążków sygnowanych własnym nazwiskiem. Jego umiejętności gitarowe potwierdzone zostały w ubiegłych latach przez czołowe lokaty w rankingach polskich gitarzystów bluesowych i blues-rockowych. W zestawieniu "Gitarowy Top" (4/2002) Grzegorz Kapołka został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast jego płyta "Blue Blues II" zajęła 1 miejsce w kategorii "Najlepsza płyta gitarowa Blues".

Razem z Grzegorzem na scenie występują Dariusz Ziółek oraz Ireneusz Głyk. Dariusz Ziółek to z pewnością jeden z najlepszych polskich basistów, nie mający sobie równych pod względem oryginalności. Czasopismo "Gitara i Bas" przyznało mu nagrodę za wybitne osiągnięcia basowe w roku 2002. Artysta współpracował ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Irkiem Dudkiem, Leszkiem Możdżerem oraz wieloma gwiazdami polskiej sceny jazzowej i bluesowej. Perkusista Ireneusz Głyk to jedna z najciekawszych postaci polskiego jazzu i bluesa. Ireneusz Głyk grał w duecie z Benkiem Maselim, współpracował z Tomaszem Stańko, Stanisławem Sojką, Irkiem Dudkiem, Jorgosem Skoliasem oraz SBB.

 

 

 

 

Koncert: D4D

 

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:00
Wstęp: 15 zł (przedsprzedaż) / 22 zł (w dniu koncertu)


D4D powstał w 2004 roku i ma na swoim koncie kilka wydawnictw muzycznych i multimedialnych: "Silver Ballads", “Grey Album", "The Legendary Dick4Dick 2004-2009", "Summer Remains", "Who's Afraid Of?" oraz “Love Is Dangerous Remixed”.

Zespół zagrał ponad 250 wspaniale przyjętych koncertów na terenie całej Europy, wystąpił na większości liczących się krajowych festiwali, brał udział w wielu sesjach zdjęciowych współpracując z najlepszymi fotografami, pojawił się na okładkach kilku czasopism. Formacja zdobywała nagrody i była nominowana w wielu kategoriach przez takie magazyny jak Aktivist (Nocne Marki 2006 - Zespół Roku), Gazeta Wyborcza, Elle, Pulp, Yach Film Fest, Fryderyki 2011. Zespół został wybrany na szturmową kapelę promującą  kompilację polskiej sceny muzycznej Play: Shortcut To Polish Music 2008, przygotowanej do promocji za granicą. Muzycy zagrali też epizod w filmie pt. "Moja Krew" w reż. M. Wrony, oraz przyczynili się do powstania komiksu o D4D autorstwa J. Rebelki pt. "Dick4Dick: Harem Zordaxa 2009". W 2009 r. grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Mystic, dystrybuującą już wcześniej płytę pt. "Grey Album".

W skład zespołu wchodzą obecnie: Michał Skrok - wokal, gitara, samplery (aka M.Bunio.S); Krystian Wołowski- wokal, klawisze, gitara basowa (aka Goodboy Khris); Jacek Frąś - perkusja, sampler oraz Tomek Ziętek - klawisze, wokal (aka Baron Baye).

Od 2010, wraz ze zmianą składu zespół zmienił nazwę na D4D (wcześniej Dick4Dick) i skierował swoją twórczość w stronę elektroniki i klubowego, tanecznego grania. Występom muzyków towarzyszą wizualizacje. Zespół znany jest z wszechstronnej aktywności poza muzycznej - członkowie grupy tworzą grafiki, plakaty, okładki płyt, realizują nagrania, kręcą wideoklipy, współpracują z wieloma artystami z różnych dziedzin. D4D jest też właścicielem studia i net-label’u Dickie Dreams.

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony