Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

FORBIDDEN na dwóch koncertach w Polsce!


data: 2011-08-31
artysta: FORBIDDEN + COMMUNIC + DEMONICA
organizator: Metal Mind Productions
miasto: FORBIDDEN + COMMUNIC + DEMONICA 06.09. Warszawa, Progresja, godz. 20.00 ; Wrocław, Firlej, godz. 20.00

Metal Mind Productions zaprasza na dwa koncerty thrash metalowej grupy z San Francisco - Forbidden.

Zespół zagra w Polsce dwukrotnie w ramach trasy Omega Wave Over Europe 2011 - 6 września w warszawskiej Proximie i dzień później we wrocławskim klubie Firlej.

W ramach supportu wystąpią zespoły Communic i Demonica. Zespół Forbidden założyli w połowie lat osiemdziesiątych perkusista Jim Pittman oraz gitarzysta Robb Flynn. Wtedy formacja nosiła jeszcze nazwę Forbidden Evil. W pierwszym składzie, poza założycielami występowali także Craig Locicero (gitara), Russ Anderson (wokal) i John Tegio (bas). Po nagraniu kilku taśm demo z zespołu odchodzą Pittman, Tegio i Flynn, a w ich miejsce pojawiają się perkusista Paul Bostaph, Matt Camacho na basie i gitarzysta Glen Avelais. Po tej zamianie zespół skraca swoją nazwę do Forbidden i wydaje debiutancki album zatytułowany "Forbidden Evil" (1988). Rok później z zespołu odchodzi Alvelais, a Forbidden z nowym gitarzystą Timem Calvertem wydaje drugi krążek "Twisted Into Form". Dwa kolejne albumy "Distortion" i "Green" zostają nagrane z perkusistą Stevem Jacobsem, ale bez wsparcia dobrej wytwórni zespół rozpada się. W 2007 roku muzycy wracają na scenę i dają koncerty w USA i Europie. W 2008 roku zaczynają rozmowy z wytwórnią Nuclear Blast, czego efektem jest wydana w 2010 roku płyta "Omega Wavew składzie: Russ Anderson (wokal), Craig Locicero (gitara), Steve Smyth (gitara), Matt Camacho (bas) oraz Mark Hernandez (perkusja).

W ramach trasy Omega Wave Over Europe 2011, zobaczymy amerykańską formację na koncertach w Polsce. Zapraszamy na thrash metalowe szaleństwo w wyjątkowym stylu Forbidden!

 

 

UPDATE:

Uwaga!! Metal Mind Productions z przykrością informuje, że zaplanowane na wrzesień koncerty grupy Forbidden zostają odwołane. Z powodów rodzinnych zespół opuścił perkusista Mark Hernandez, w związku z czym formacja nie jest w stanie dotrzymać swoich wcześniejszych zobowiązań.

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony