Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Diplo wystapi w 1500 m2 do wynajęcia w ramach #AIR MAX STUDIO!


data: 2013-07-12
artysta: Diplo
miasto: Warszawa
adres: 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18


Wesley Pentz aka Diplo to prawdziwy człowiek-instytucja. Możecie go kojarzyć jako założyciela filadelfijsko-kalifornijskiej wytwórni Mad Decent, współtwórcę projektu Major Lazer, w którym do ubiegłego roku brał udział jego kolega Dave Taylor aka Switch. Jednak artysta radzi sobie świetnie także w pojedynkę. Tworzy muzykę i jeździ po całym świecie występując jako Diplo, a od roku kontynuuje występy jako Major Lazer.

Wszystko zaczęło się w latach osiemdziesiątych, kiedy młody Wesley zapatrzył się w pierwsze teledyski w stacji muzycznej. Jako młody chłopak Diplo pracował w sklepie wędkarskim swojego ojca. W miarę jak dorastał, czuł coraz większy pociąg do muzyki. Urodził się w 1978 roku w Tupelo w stanie Missisipi, ale dzieciństwo spędził głównie na Florydzie. Tam poznał brzmienia miami bass, zaczął też odkrywać stary, dobry południowy hip-hop.

Kiedy Pentz skończył 18 lat, przeniósł się do Filadelfii, gdzie studiował muzykę i film. Podczas studiów Diplo pracował jako pracownik socjalny, a chwilach wolnych od zajęć udało mu się rozkręcić cykl imprez Hollertronix, który zapoczątkował jego serię sukcesów jako Diplo. W 2004 roku producent wydał album „Florida”, który spotkał się ze świetnym przyjęciem krytyki. Poszło tak dobrze, że odkryli go ludzie z wytwórni XL Records i przedstawili samej M.I.A.!

Współpraca z kontrowersyjną artystką okazała się bardzo owocna. Diplo jest współautorem choćby „Paper Planes” - hitu M.I.A., który cały świat usłyszał na ścieżce dźwiękowej do filmu „Slumdog Millionaire”. Producenckie sukcesy Diplo otworzyły mu drzwi do największych nazwisk w branży – remiksował przeróżnych artystów od alternatywy Becka i Radiohead po mainstream'owe gwiazdy, w tym samą Britney Spears.

W międzyczasie Wesley Pentz z powodzeniem rozkręcał własną wytwórnię Mad Decent. Obecnie swoją muzykę wydają w niej m.in. vogue house'owe objawienie Zebra Katz, eksperymentalny producentSinden czy wielka gwiazda dubstepu – Rusko. Diplo pomógł wypromować różne zapomniane nurty muzyczne takie jak brazylisjki baile funk czy angolskie kuduro. Zawsze starał się przypominać ciekawe mikrotrendy, które warto przedstawić szerszej muzyce. Najlepszym tego przykładem jest Major Lazer, w którym znajdziemy mariaż najróżniejszych gatunków i inspiracji z różnych części świata.

12 lipca Diplo wystąpi w warszawskim klubie 1500 m2 do wynajęcia. Impreza odbędzie się w ramach #air max studio – inicjatywy markiNike świętującej urodziny kultowego modelu Air Max.
Diplo dał już dowód swojej sympatii dla tego brandu, projektując dla Nike kurtkę Destroyer. Artysta łączy korzenie w muzyce „starej szkoły” z nu-skulową bezkompromisowością, dzięki czemu uzyskuje nową jakość łączącą tradycję i nowatorskie podejście do muzyki. Gorąco zachęcamy do udziału w imprezie, występy Diplo na żywo są istnym wybuchem energii. Jako support Diplo wystąpi Daniel Haaksman,Flirtini i Artur8. Nie możecie tego przegapić!

Line up:

DIPLO

Daniel Haaksman

Flirtini

Artur8


1500m2 do wynajęcia | 12.07.2013 | Start: 22:00

Bilety: Jedynym sposobem na wejście do 1500 jest zaprojektowanie naklejki. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

1. poprzez aplikację na stronie (pierwsze 1000 osób dostaje bilet)

2. bezpośrednio na ul. Nowy Świat 49 (500 pierwszych osób dostaje bilet)

W obu przypadkach bilety do odbioru w pop-up'ie na Nowym Świecie.

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony