Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Anna Calvi


data: 2011-10-17
artysta: Anna Calvi
miasto: Warszawa
adres: Klub Palladium
cena biletów: 69 pln

Anna Calvi, protegowana Nicka Cave'a i Briana Eno, na jedynym klubowym koncercie w Polsce!

Anna Calvi, porównywana z PJ Harvey i Edith Piaf młoda artystka wytwórni Domino, według rankingu BBC jest jednym z największych objawień 2011 roku. Na wspólne koncerty z grupą Grinderman zaprosił ją Nick Cave, przyjęła też propozycję występów z Interpol. Legendarny producent Brian Eno (U2, Coldplay) mówi o niej: "najwiekszy talent na kobiecej scenie od czasu Patti Smith".

Jej debiutancki album "Anna Calvi" to niezwykła mieszanka klimatycznego rockowego grania w tradycji PJ Harvey i Nicka Cave'a oraz retro-glamour spod znaku Edith Piaf czy Niny Simone! Dla Anny Calvi minimalizm środków wyrazu to domena prawdziwych rockowych herosów naszych czasów, artystka ma tu na myśli m.in.

PJ Harvey, której spuściznę świadomie rozwija, czy The White Stripes. Pomimo wyraźnych rockowych inspiracji debiut temperamentnej Angielki to płyta, na której słychać też odniesienia do tradycji flamenco i echa twórczości ukochanych przez Annę kompozytorów: Ravela i Debussy'ego, a także Ennio Morricone. "Anna Calvi jest fenomenalna. To największy kobiecy talent od czasu Patti Smith" - Brian Eno "Calvi to nowa PJ Harvey z wrażliwością Jeffa Buckleya".

Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony